Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kadaka Lasteaed käis öömatkadel

Kadaka Lasteaed käis öömatkadel

Jaanuarikuu jooksul käisid Tallinna Kadaka lasteaia lapsed vanuses 3-7 aaastat Muraste hiiemetsas öömatkadel. Välja sõideti, kui õues läks pimedaks ning tagasi jõuti hilisõhtul.

Pealampidega varustatuna seiklesid lapsed pimedas metsas ning avastasid hoopiski harjumuspäratut keskkonda. Koos määrati jälgede ning kuulmise järgi metsloomi ja -linde, õpiti tundma nende elukombeid ja kohalikku looduskooslust talveperioodil. 

Kogu ettevõtmine ei olnud sugugi lihtne. Läbida tuli suhteliselt rasket maastikku ja võsa, kusjuures pimeduse faktorit arvesse võttes. Vabalt kõike ei näe. Lisaks areneb lapse kasvades ka abstraktne mõtlemine, mille valguses tundub aina suurem tõenäosus kohata mõnd kummitust... Õnneks sõprade ühise pingutuse tulemusel jõudsid kõik metsast välja ning preemiaks koguneti elava tule ümber püstkotta, kus sai metsajutte jutustada ning keha kinnitada.

Öömatkad on Tallinna Kadaka lasteaias olnud aastaid üks seikluskasvatuse võte.
Kokkuvõtlikult on seikluskasvatus toimetulekusoskuste õppimine praktiliste harjutuste kaudu. Seikluskasvatuse eesmärk on ennetada õpitud abitust sotsiaalsete ja kommunikatiivsete oskuste näol, kasvatada sotsiaalse ja ökoloogilise jätkusuutlikkuse põhimõtetest lähtuvaid inimesi, kes oskavad näha põhjuslikke seoseid isikliku ja kollektiivse mõtlemise ning tegutsemise vahel. 
Seikluskasvatuslikud tegevused toetavad eelkõige sotsiaalsete ja kommunikatiivsete oskuste arengut ning põimuvad loodushariduslike tegevustega nii linnas kui looduses. Tegevused on sihtgrupile (lastele) kavandatud nii, et töötada tuleb meeskonnana, kus sihile viib teistega arvestamine ja isiklik töö. 

Allikas: Tallinna Kadaka Lasteaed