Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Kullaterade talvine perematk Harku terviserajal

Laupäeval, 11.märtsil, toimus juba kuues Kullatera perematk. Koostöös RMK giididega matkasime Harku terviserajal. Nõmme-Harku terviserada asub Tallinnas Haabersti ja Nõmme linnaosades. Raja kogupikkus on 15 kilomeetrit, kuid seda saab läbida erinevates ringides. Rada sobib matkamiseks ja jalgrattasõiduks. Talvel on terviserajal 1, 2, 5 ja 15 km pikkused suusarajad. Terviseraja peamine vaatamisväärsus on Harku mets – looduskaitseala. Mööda Nõmme-Harku rada matkates näeb erinevaid vaateid metsale, kohalikule rabale ja metsajärvedele. Rajal on vahelduv maastik – palju erineva kõrgusega tõususid ja laskumisi, ühel neist on paviljon, kus saab lõõgastuda ja pidada piknikku.

Laupäeva hommik tervitas Kullatera matakaselle Harku terviserajal krõbedate külmakraadidega. Hoolimata kargest ilmast kogunes peresid kõikidest rühmadest. RMK giidid jagasid osalejad kolme gruppi: metsasmatkajad, mägedesmatkajad ja veidi kergem-siledam matkarada. 

Matkajuhtide eestvedamisel suundusid radadele ligikaudu 120 rõõmsat matkajat.  Lisaks matkamisele lumises metsas, rääkisid loodusgiidid osalejatele huvitavaid ja kaasahaaravaid jutte metsaelanike kohta, andsid lahendamiseks loodusega seotud ülesandeid, panid kuulama metsavaikust ja tundma ära tuttavat jälje valgel lumel. Matkajuhtidel oli ette valmistatud pildimäng, kus erinevate teadmiste toel tuli lahendada mõistatus.

Paviljonis said kõik matkas osalejad anda panuse  ühistöö valmimisele, kus tuli üles joonistada seni kogetud matkapäeva emotsioonid. Iga grupp pidas paviljonis ka väikese talvepikniku, kus maitses hästi kuum jook ja kodune suupiste. Pisemad matkajad said mängida jänese peitusemängu, natuke suuremad tammetõrude peitmist ja otsimist.
Kullaterad jagasid metsaalust laupäeva hommikupoolikut nautima tulnud tervisesportlaste suusatajatega. Kõige raskem oli lastel eemale hoida mõnusalt sisse sõidetud suusaradadest, ikka tahtis jalg just sellele teele astuda. Õnnelikud olid need Kullaterad, kes nägid matkates orava ja jänese jälgi. Positiivse laengu said kõik ja koos nauditi värskes õhus viibimist. Küll oli vahva lumes sõpradega koos möllata. Kõiki tublisid matkaselle ootas raja lõpus vahva loomapildiga medal.

Täname kõiki, kes meie talvematkal osalesid ja uute kohtumisteni juba järgmisel matkal! 


Allikas: Tallinna Kullatera Lasteaed