Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Laagna lasteaed-põhikoolis toimus lauamängude nädal

14.-18. novembril toimus Tallinna Laagna lasteaed-põhikoolis lauamängude nädal.

Tervisenõukogu koostöös Liikuma Kutsuva Kooli meeskonna ja õpilasesindusega kutsus osalema lauamängude nädalal, et õppida ühiselt uusi kasulikke oskusi. Lauamänge leidub koolis ning kodudes mitmeid, kuid sageli seisavad need karpides ning ei leia piisavalt kasutust.

Nädal enne tegevusi oli koolis võimalik ennast registreerida lauamängude õppimise töötubadesse. Töötube viisid läbi meie oma kooli õpetajad, tugispetsialistid ja õpilased ning lasteaias toimus lauamängude mängimine rühmades.

Ühes töötoas õpetas terve klass erinevaid põnevaid lauamänge kõigile huvilistele ning need grupid olid esimesena täis broneeritud. Vabatahtlik Maria Vittoria meisterdas ise kaks laumängu, mis pakkusid võimalust õppida itaalia keelt. Mõned õpetajad üllatasid oma uudsete lauamängudega, mille kogemust polnud veel kellelgi, tutvustades mänge Go ja Carcassonne. Üks vanema klassi õpilane jagas noorematele oma näpunäiteid paljudele tuttavast kaardimängust Uno.

Male ja kabe töötoad olid menukad, kuna nende mängudega on varasemalt juba paljudel kogemusi. Selle võimaluse eest hoolitsesid tegusad õpilased ja kui alguses plaaniti korraldada turniir, siis selle asemel otsustasid õpilased keskenduda üheskoos oma oskuste lihvimisele.

Kunsti ja tööõpetuse õpetajate abiga meisterdati nädala jooksul tundides ise paar lauamängu, mida koos mängida. Taaskasutus oli oluline märksõna ja loovaid uusi mänge tekkis kooli peale mitu.

Nädala keskel võtsime vastu ka külalise, kes tutvustas meile Jaapanist pärit lauamängu Gomoku. Huvilisi oli palju ning nüüdsest on mäng meil olemas, et uusi oskusi edasi arendada ning teistelegi õpetada.

Igale nädalapäevale jagus tegevusi. Paistis, et töötubade võimalusi oli isegi nii palju, et mõnel oli „silme eest kirju“ ning lihtsam oli oma pikka vahetundi rahulikumalt võtta. Loodame, et alustasime uut toredat traditsiooni, mida igal aastal natukene paremaks lihvida. Toome lauamängud taas au sisse ja õpime nende käigus niivõrd palju, alustades keskendumisest ja lõpetades omavahelise suhtlusega.

Allikas: Tallinna Laagna lasteaed-põhikool