Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lasteaedades ja koolides algas keskkonnahariduslik õppeprogramm

Lasteaedades ja koolides algas keskkonnahariduslik õppeprogramm

Sellel õppeaastal saab alguse Tallinna lasteaedades ja koolides keskkonnahariduslik õppeprogramm „Jäätmetekke vältimine ja vähendamine, kordus- ja taaskasutamine ning jäätmete liigiti kogumise harjumuse kujundamine“.

Õppeprogrammi eesmärk on tõsta keskkonnateadlikkust õpetades lastele eakohaselt jäätmetekke vältimist, jäätmete liigiti kogumist ja ringmajanduse põhitõdesid, sealhulgas tutvustada mereprügi probleemi ning selle vältimise ja vähendamise võimalusi. Esimene tund toimus Tallinna Liivaku lasteaias.

“Siin on siis niimoodi, et me räägime sellest jäätmete kogumisest päris põhjalikult. Siin on erinevad prügikastid ja lapsed saavad ise läbi mängu seda kõike proovida,” rääkis õppeprogrammi juht Riina Paavo.

Üldiselt on tänapäeva lapsed keskkonnateemadega kursis. Näiteks Nette ütles, et tema meelest on looduses palju prügi. “Meil on maal on kohe põld ja siis me käime vahepeal põllu ääres prügi korjamas,” lausu Nette. Loore ja Marta teadsid aga väga hästi, et prügi koht on prügikastis. “Näiteks paned pakendid ühte ja pudelid teise prügikasti,” lisas Loore.

Riina Paavo sõnul on kõigile lastele selge, et prügi ei tohi maha visata. “Biojäätmed ja paber ja papp ja kartong on ka lastele selge. Aga edasi läheb ikkagi natukene keerulisemaks, just need pakendid ja muidugi ka ohtlikud jäätmed, et mis on ohtlik ja natukene tuleb ikka seletada, et miks on ohtlik,” lausus Paavo.

Õppeprogrammiga on eesmärk jõuda umbes 30 000 Tallinna õpilaseni vanuses 5 – 10 eluaastat. Keskkonnahariduse andmine on ka osa Tallinna – Euroopa rohelise pealinna tegevustest. 

“Keskkonnaküsimustes on ka meie laste harimine väga oluline. Sellised teadmised ja igapäevaelu käitumise mustrid, mille me lapsena sisse õpime, eriti kui nad on positiivsed, saadavad meid kogu elu,” nentis Tallinna abilinnapea Joosep Vimm.