Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Mardi Lasteaia koostöö Paldiski vene keelse lasteaiaga

Mardi Lasteaia koostöö Paldiski vene keelse lasteaiaga

Oktoobris on Tallinnas Innovatsioonikuu. Reedel 21.oktoobril toimus Mardi Lasteaias Euroopa CodeWeek’i raames venekeelse Paldiski Lasteaed Sipsikuga ja meie eesti keele ringis käivate lastega vahva koostööprojekt: "Toidupüramiid- mina olen see, mida söön."

Kokku saamisele eelnes suur eeltöö. Meie eesti keele õpetaja Liia, koos Paldiski Lasteaed Sipsik  eesti keele õpetaja Allaga, oli ettevalmistanud vahvad robotite alusmatid. Lapsed tuletasid meelde toidupüramiidi mõiste ning tutvusid tervislike ja vähem tervislike toiduainetega. 

Kätte jõudis kaua oodatud reede. Lapsed olid väga põnevil, sest said üle videosilla näha lapsi Paldiskist. Lapsed kogunesid mõlemas linnas robotubadesse. Esmalt tutvustasid kõik lapsed ennast täislausetega. Öeldi oma nimi ja vanus. 

Kui tutvustus tehtud hakkaski ühine mäng. Laps pidi ruudustikus valima koordinaadid, kuhu teise lasteaia laps oma robotiga alusmatil sõidab ja seda selge häälega läbi kaamera ja mikrofoni edasi ütlema. See tuli neil väga hästi välja, sest oli ju harjutatud selget kõnet :).

Kui koordinaadid mõlema lasteaia poolt öeldud hakkas orienteerumine robotitega, et jõuda alusmatil õigele ruudule. Ruudu all oli peidus pilt. Pilt leitud, ütlesid lapsed läbi videosilla mõistatuse: “Arva ära, mis on pildil?”. Lapsed kasutasid nimi-, tegu- ja omadussõnu pildi kirjeldamiseks.

Pärast edukat äraarvamist, paigutati pilt üheskoos toidupüramiidil õigele kohale.

Kõik pildid alusmatidelt edukalt leitud, lauldi üheskoos veel kaks toredat eestikeelset lastelaulu ja sooviti mõnusat reedet!

Kokkusaamise eesmärk: õppida ja suhelda eesti keeles, kinnistada teadmisi eesti keelest. Koostöö teise lasteaiaga. Digipädevuste arendamine- BeeBot ja mTiny, video kasutamine õppetegevustes. Terviseedendus- toidupüramiid. Keel ja kõne- sõnavara arendus, vestlemine, mõistatuste esitamine ja arvamine. Matemaatika: orienteerumine ruumis, kordinaadid, parem/vasak, loendamine.

 

Suur suur aitäh õpetaja Liiale suurepärase ettevalmistuse ja eduka ürituse läbiviimise eest ning aitäh lastele, kes nii toredalt innuga tegevustest osa võtsid.


#teemaaasta #innovatsioonikuu #digipädevused #Codeweek #keeleõpe

Allikas: Mardi Lasteaed