Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Nutikuu konkurss Robo-Maagia 2024

Nutikuu konkurss Robo-Maagia 2024

Aprillis saabuva nutikuu raames kuulutab Tallinna lasteaed Vikerkaar taas välja konkursi „ROBO-MAAGIA LASTEAIAS“, ootame konkursile osalemas lasteaia rühmasid üle Eesti.

Konkursile ootame sellel aastal "keel ja kultuur - õpime lõbusalt eesti keelt" teemalisi laste tehtud lühi animatsioone, kasutades seejuures vähemalt ühte robootikavahendit. Oluline on, et animatsiooni loomisel kasutatakse ka valitud robootikavahendite funktsionaalsust.
 
Kriteeriumid
  • Osalema on oodatud Eesti lasteaedade rühmad ehk lapsed vanuses 2 - 8 aastat.
  • Animatsiooni pikkus 1-3 minutit, teemal "keel ja kultuur - õpime lõbusalt eesti keelt"
  • Anna rühma osalemise soovist teada hiljemalt 01.04.2024 ja registreeru järgneval lingil: https://forms.gle/Gi4YNkN8rXEWDqu89
Lisa juurde järgnevad andmed: lasteaia nimi, rühma nimi, laste vanus, animatsiooni pealkiri.

Konkursi eesmärk
Konkursi üheks eesmärgiks on ühendada omavahel animatsiooni loomise ja robootikavahendite kasutamise võimalused mängulisel viisil. Suurem eesmärk on näidata, kuidas õppe- kasvatustegevuse erinevaid valdkondi, on võimalik lõimida läbi animatsiooni loomise, kasutades seejuures ka robootikavahendeid.

NB! 2024 aasta Robo-Maagia konkursi teemaks on eesti keel ja kultuur (muusika, kirjandus, kunst, toit jt). Läheneda animatsiooni loomisel mänguliselt toetades sisuga eesti keele omandamist ja õpet.

Robootikavahendid annavad rohkelt võimalusi õppetöö rikastamiseks. Robootikavahendite kasutamine õppeprotsessis aitab edendada laste matemaatiliste oskuste, loogilise mõtlemise ja esmaste programmeerimis oskuste omandamist, toetades seejuures ka eesti keele omandamist. Animatsiooni loomine arendab laste omavahelist suhtlemis oskust ja koostööd.

Animatsiooni loomise protsessis toimub loo jutustamine, tegelaste ja dekoratsioonide valmistamine, helindamine ja muusika valik, uue tehnoloogia kasutamine (fotokaamera, statiiv), laste omavaheline suhtlemine ja koostöö, vaatlusoskuste areng, meedia mõistmine.
 
Võidutööde valimine
  • Žürii hindamistulemustest tulenevalt selgitatakse välja 3 parimat, kes saavad auhinnaks nutika robootikavahendi. Võitjad kuulutatakse välja hiljemalt 30.04.2024.
Andmekaitse
  • Kui animatsioonis või videos on näha lapsed, siis tuleb küsida lastevanemate nõusolek video kasutamise kohta.
NB! Konkursil osalemisega annad korraldajatele õiguse kasutada esitatud võistlustööd hariduslikel eesmärkidel, lasteaia kodulehel ja sotsiaalmeedia lehekülgedel.
 
Autoriõigused
Konkursile esitatav teos peab olema autorite omalooming, viited kasutatud teiste loomingulisele materjalile on tiitrites kohustuslikud. Kasutatud muusika puhul tuleb tiitrites välja tuua loo esitaja, pealkiri ja autorid.
 
 
Palun jagage infot edasi enda maja õpetajatele!
 
Küsimuste korral pöörduda julgelt Tallinna lasteaed Vikerkaar poole:
Gerli Raudhäiding
Tallinna Lasteaed Vikerkaar
Arendusjuht
Tel.53072949
[email protected]