Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Õpiaia visiit Sinilinnu lasteaias

Õpiaia visiit Sinilinnu lasteaias

Kui eelnevalt on meie õpetajad käinud aiandusalaseid kogemusi omandamas teiste lasteaedade õppeaedades, siis sel sügisel kutsusime huvilised uudistama Sinilinnu peenraid ja kasvuhoonet.

22. septembri õhtupoolikul kogunes paarkümmend huvilist lasteaia kasvuhoone juurde, kus õppealajuhataja andis ülevaate meie kogemustest õppeaia projektide kirjutamisel ja raha taotlemisel. Koos tõdeti, et oluline on kaasata kogukonda, teha korralik eeltöö ja sõlmida kokkulepped nii rajatiste paigaldamiseks kui hilisemaks hoolduseks. Ring tehti peale tervele lasteaia hoovile, tutvuti Peoleode taluga, loendati kompostihunnikus kasvavaid kõrvitsaid ja imetleti üle 3 meetri kõrguseks sirgunud päevalilli.

Jutuajamise jätkuks õpiti taimekunsti. Igaüks leidis sobivad taimed, paigutas need valgele riidele ja asetas peale küpsetuspaberi. Nüüd tuli kogu pilt kiviga korralikult läbi toksida, seejärel eemaldada taimejäänused ja vahva pilt oligi valmis. Kõige paremini andsid värvi rebasesabad, tomatitaimed, peedilehed ja päevalilleõied.
Oma aia piparmünditeed juues ja kogemusi vahetades möödus aeg kiiresti. Saime soovitusi veel oma aia edasiarendamiseks ja palju kiidusõnu. Aitäh kõigile osavõtjatele ja meie imetoredale koordinaatorile Marina Laidlale.

Teksti ja pildi autor: Kaie Siim