Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Pirita lasteaias toimus laste jalgratastel orienteerumine

Teisipäeval, 27.09.2022, tähistasid Pirita lasteaia lapsed Spordinädalat ja jalgrattakuu lõppu orienteerumisega metsas.

Liikumisõpetaja Heili eestvedamisel viiakse septembrikuus Pirita lasteaias läbi aiarühmades jalgrattapäevi. Igal rühmal on oma päev, kui palutud lastel jalgrattad kaasa võtta. Jalgratta päeval on rõhk liikluseeskirjade õppimisel ja kordamisel, üksteisega liikluses arvestamisel ning muidugi jalgratta sõidu harjutamisel. Maha joonistatud liikluslinnak ja teised abivahendid (valgusfoor, liiklusmärgid) toetavad läbiviidavaid tegevusi.

Juba mitu aastat osalevad Pirita lasteaia lapsed EOK üleeuroopalisel Spordinädalal ning seekord siis maastikuorienteerumisega jalgratastel. Jalgrattaga läbis täna orienteerumisraja 39 last (Sinilille, Meelespea, Rukkilille rühmast), raja pikkus oli 2,2 km. Avastada oli võimalik 6 orienteerumispunkti, mis olid seotud liiklusmärkidega.  Metsasihil jalgrattaga liikudes, avastasid lapsed oma jalgratta võlud ja valud. Ei ole seal siledat pinda, ega hella täiskasvanu kätt, mis jalgratta  juhitavuse kaotuse korral sind kiiremas korras püsti aitaks. On vaid puhas metsaõhk, iseseisvumine, koostöö, kriitiline mõtlemine ja rõõm õues liikumisest. Orienteerumine toimus gruppides, arvestamine oma grupikaaslaste tempoga oli väga oluline, sest orienteerumispunktist sai lahkuda ainult koos kaaslastega.

Lapsed, kes jalgratta rada läbida ei soovinud või end mugavalt abiratasteta jalgratta seljas ei tunne , oli võimalus läbida teine orienteerumisrada joostes.  Ka seal oli 6 liiklusteemalist punkti ning pikkuseks 200-300 m. Seda rada läbis joostes 4 last.

Üleeuroopalise Spordinädala raames said lapsed omale kingituseks kaelussallid ning suu magusaks kommiga, et peale rassimist metsas jaksaksid kõik ikka lasteaeda tagasi sõita.

Täname liikumisõpetaja Heilit, kes nägi palju vaeva radade loomisel ja üles panemisel ning jalgrattapäevade korraldamisel! Täname Sinilille, Meelespea ja Rukkilille rühma õpetajaid ja õpetaja abisid, kes aitasid vahva ürituse läbi viia! Ning muidugi suur aplaus tublidele lastele, kes metsas jalgratastega hakkama said!

Allikas: Helina Aaboja, Pirita lasteaia õppealajuhataja