Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Politsei- ja Piirivalveamet viis Tondiraba liikluslinnakus läbi tõukerattapäeva

Politsei- ja Piirivalveamet viis Tondiraba liikluslinnakus läbi tõukerattapäeva

Ilmad on muutunud kevadiselt soojaks ning tõukerattaid ilmub tänavapilti igapäevaselt üha rohkem ja rohkem. Seetõttu on siinkohal paslik lastele meelde tuletada ohutu liiklemise reegleid ning vaadata üle varustuse valmisolek uueks hooajaks.

Tallinna Paekaare lasteaias on lastele loodud tõukerattaga sõitmiseks eraldi rattatee ning igal rühmal on oma tõukerattapäevad.

24. aprillil aga õnnestus Teopere, Lepatriinude ja Kiisupere rühma lastel minna katsetama hoopis suuremat liikluslinnakut, kui seda on lasteaiahoov.
Kohe peale hommikusööki siirdusid peaaegu poolsada last tõukerataste ning kiivritega bussi poole, et mõnekümne minutilise sõidu järel väljuda juba Baltikumi suurimate sportimisvõimalustega Tondiraba pargis. Lapsi ootas pargi liikluslinnakus politseiauto, millest väljusid Politsei- ja Piirivalveameti töötajad Rain, Urmas ning Margus. Järgnevaks kaheks tunniks jagati lapsed gruppide kaupa ning vaadati üle kõikide kiivrid ja sõiduvahendid, samuti tuletati meelde, milliste reeglite järgi tuleb kiiver õigesti pähe sättida, et see päriselt pead kaitseks.

Raini, Urmase ja Marguse abiga korrati üle kõik liiklusmärgid, mida linnakus näha võib ja arutleti liiklusreeglite üle. Ühtlasi harjutati põhjalikult tõukerattaga ka rongi ülesõidukohtadest üleminekut ning pöörati tähelepanu jalakäijate üle lubamisele ülekäiguradadel. 
Kui kõik varustus sai kontrollitud ja reeglid meelde tuletatud, siis võis sõit linnakus alata nii, nagu see on päriselt igapäevastes liiklussituatsioonides.

Videot on võimalik vaadata siit.

Kõik lapsed said Transpordiameti poolt kingituseks seljakotid ning kleepsud ja kindlasti ka palju teadmisi, mis võivad päästa kas nende enda või kellegi teise elu!

Suurimad tänud Rainile, Urmasele ja Margusele õpetliku, lustliku ja põneva päeva läbiviimise eest! Tänu teile on meil loodetavasti tulevikus rohkem teadlikke ja  vastutustundlikke liikejaid.


Allikas: Kati Tiryaki (majandusjuhataja), Tallinna Paekaare Lasteaed