Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Rahvusvaheline Muusikasild ja võõrkeelte nädal Tallinna XXI Koolis

25.-30. september oli koolis projektinädal, kus kostus tavapärasest rohkem võõrkeeli, au sees oli praktiline õpe ja nauditi kõrget muusikakultuuri. Tutvustati ja praktiseeriti C-võõrkeeli – saksa, hispaania ja prantsuse keelt –, toimusid töötad vene ning inglise keeles, õpilaste huvi ja tänapäeva vajadusi arvestades oli päevakavas ka viipekeel. Mängiti Euroopa keelte mängu, lahendati ristsõnu, toimus laensõnade viktoriin ja kuulati huviga kooliraadiosaadet „Mis keelt me kodus räägime?“.

Ühisprojekt Muusikasild Tallinn – Schwerin raames võõrustas koolipere samal ajal õpilasi ja õpetajaid partnerkoolist Goethe-Gymnasium Schwerin https://www.goethegymnasium-schwerin.de, mis andis värskust ja värvi ka kooli traditsioonilisele võõrkeelte nädala ettevõtmistele.

Muusika ja matemaatika süvaõppega kooli esindasid Tallinnas gümnaasiumi meesansambel ja puhkpillikvintett, dirigendid, hääleseadja, kontsertmeister ning õppejuhid. Külalised osalesid inglise keele, saksa keele ja muusikaõpetuse tundides, TalTechi korraldatud töötubades, külastasid Mektoryt ning kuulasid Tallinna lahel kapten Herkki Haldre kokkuvõtet Eesti mereajaloost.

Külaliste kõrgetasemelist ansamblilaulu ja pillimängu said kooli aulas nautida põhikooli muusika süvaklasside õpilased ja lastekoori lauljad. 28. septembril oli lastevanematel, õpetajatel, gümnaasiumiõpilastel ja linnarahval võimalus kuulata külalismuusikute ja XXI Kooli ansamblite ja kammerorkestri - dirigendid Kristjan Õmblus ja Siim Aimla - kontserti Mustpeade Majas.

21 kool sisupilt.JPG


Ühislauludena kõlasid saksa keeles Fr. Schubert /J. W. von Goethe „Nõmmeroosike“ („Heidenröslein“) ja saksa rahvalaul „Koit“ („Morgenrot“), eesti keeles aga G. Ernesaks „Hakkame, mehed, minema!“, A. Läte/A. Reinvald „Kuldrannake“ ja P. Sarapik „Ta lendab mesipuu poole“. Viimane on külaliste esituses eesti keeles kõlanud varem ka Schwerinis.

Käesolevast õppeaastast on Goethe-Gymnasiumi õpilased ka Rakett 21 pardal.

Tallinna XXI Kooli õpilased ja õpetajad on oodatud külla sõpruskooli Schwerini 2023. aasta septembris.

Allikas: 21. Kool