Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Saksamaa välisdelegatsioon külastas EduInnoLab #Kullatera Roboaeda

27.septembri päeva esimesel poolel külastasid Kullatera lasteaeda Saksamaa välisdelegatsiooni liikmed, kes on Tallinnas Erasmus programmi raames. Projekti koordineerib heategevusorganisatsioon „ Caritasverband der Erzdiözese München und Freising e.V.“. Osalejad on enamasti erinevate lasteaedade juhid Müncheni lasteaedadest.

Külastuse eesmärk on tutvuda Tallinna haridusvõrguga.  
Kullaterasse tuldi vaatama robootika valdkondkonna tegevusi alushariduses, kuid linna lasteaedades tutvutakse ka õuesõppe, keskkonnaprogrammide ja kaasava hariduse teemadega.

Õpetajad Johanna ja Merili tutvustasid külalistele lasteaia ajalugu, töökorraldust ja Eesti haridussüsteemi, lisaks vaadeldi laste õppetegevusi.  Sobitusrühma õpetaja Mairi oli õppetegevusse lõiminud mTiny roboti, kus lapsed pidid roboti programmeerima või sõitma õige värvini, mille nad täringuga veeretasid. Lisaks tutvustas Mairi lühidalt ALPA Kids rakendust ning näitas, kuidas pisikesed Liblikad numbriülesannetega hakkama saavad. Külalised olid väga vaimustunud, et 3-4aastased lapsed oskavad juba esimesi samme programmeerimises.
Magdaleena 11 majas viisid avatud tegevusi läbi õpetaja Anžela Ritsikate rühmast ja õpetaja Merit Kullapaide rühmast, Ritsikate rühma koolieelikute tegevuse teemaks oli liiklus, kus näidati, kuidas programmeeritakse põrandale loodud tänaval liikuma Sphero Bolt ja TTS Maastikurobot. Kullapaide rühma lapsed programmeerisid Qobo teo liikuma läbi erinevate teekondade koju.

Käed – külge tegevused ootasid külalisi lasteaia saalis. Esialgu toimus lühike koolitus TTS Robotkilpkonna, Sphero Indi, mTiny, TTS maastikuroboti ja Intelino nutirongi kohta. Õpetajad Johanna ja Merili rääkisid Kullatera lasteaia kogemusest, kuidas saab lõimida roboteid õppetegevusse. Teooria selge, sai hakata lahendama praktilisi ülesandeid. Sphero Indi ja Maastikurobot tuli juhtida või programmeerida läbi labürindi, Intelino nutirong panna liikuma raudteel ning mTinyga lahendada jutustamisülesandeid ning joonistada tähti – kujundeid. Kõik tegevused olid kaasahaaravad ning panid külalised aktiivselt tegutsema.

EduInnoLab Roboaias rääkisid Johanna ja Merili selle tekkelugu, tutvustasid mikroskoope, Blue – Boti ja salvestavaid seadmeid. Meeldejääva kohtumise meenutamiseks valmistasid külalised Kullatera lasteaiale kaks toredat Blue – Bot mängualust.
Kohtumise lõpetas ühine lõunasöök.

Külalised lahkusid silmade särades ja see on Kullateradele suurim tunnustus. Allikas: Piret Määr, Tallinna Kullatera Lasteaia direktor