Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

“SchoolFood4Change”projekti raames toimus esimene koolide õppevisiit

“SchoolFood4Change”projekti raames toimus esimene koolide õppevisiit

6. - 8. veebruar toimub "SchoolFood4Change" projekti raames esimene õppevisiit Belgiasse, mille korraldas Belgia poolne koostööpartner Leuvenis MTÜ Rikolto. Tallinna esindasid Belgia õppevisiidil: Südalinna Koolist Kadri Ainsalu, Rahumäe Põhikoolist Grettel Sokolov ja Mahtra Põhikoolist Anton Karavajev, Tallinna Haridusametist Age Tamm. Eestit oli veel esinamas Randvere koolist Liina Savolainen, Haabneeme koolist Riin Peeters ja Viimsi vallavalitsusest Kadri Bruus.

Esimesel õppevisiidi päeval arutati Belgia, Taani ja Rootsi kolleegidega, mismoodi on erinevates riikides koolitoitlustus korraldatud ja mida plaanitakse koolides projekti raames “kogu kooli toidukultuuri” rakendamiseks teha.

Lisaks külastati Gentis ühte kutseharidust andvat kooli- hotellikooli, kus alates 12 eluaastast õpitakse 6-7 aastat hotellinduses vajalikke oskusi - toiduvalmistamist, laua katmist ja teenindust jne. Hotellikooli pagaripood, restoran ja lounge baar on naabruskonnas väga populaarsed; külaskäigu raames sai ära proovida õpilaste valmistatud lõunaeine - lillkapsasupi, taimse pasta ja panna cotta.

“SchoolFood4Change” õppevisiidi teisel päeval külastati koos Belgia, Taani ja Rootsi kolleegidega Leuveni linnavalitsust, ühte algkooli ja kogukonnakeskust ning linnalähedast farmi.

Koolidele andis külaskäik ülevaate teiste riikide koolilõuna korraldamisest, milliseid tegevusi peetakse eririikides vajalikuks, et koolilõuna populaarsust tõsta (tervislikkust ja kvaliteeti). Rõõm on tõdeda, et Belgia peab Põhjamaade koolilõuna süsteemi heaks ja soovib ka ise sinna poole liikuda oma süsteemiga. Täna on neil kasutusel toidukarbi süsteem, kus iga lapsevanem paneb ise koolilõuna lapsele kaasa. Vältimaks olukorda, kus  õpilasel ei ole koolilõunat kaasas, pandi koridoridesse puuvilja kastid, et  kellel koolilõunat kaasas ei ole saavad sealt võtta.
school4.jpg school1.jpg
school2.jpg
Projekti rahastatakse Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogrammist Horisont 2020.