Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn pälvis Eesti Muusikakoolide Liidult muusikahariduse sõbra tiitli

Tallinn pälvis Eesti Muusikakoolide Liidult muusikahariduse sõbra tiitli

Eesti Muusikakoolide Liidu traditsioonilisel aastakonverentsil ja tänuüritusel Tallinna Muusika- ja Balletikoolis (MUBA) anti Tallinna linnale üle „Muusikahariduse sõber 2022“ tiitel.

Tallinna linnavalitsuse esitas muusikahariduse sõbra tiitlile Tallinna Muusikakool, kes avas kesklinnas Narva maanteel möödunud aasta augusti lõpus pärast põhjalikku renoveerimist oma ajaloolises hoones taas uksed õpilastele. Tallinna puhul tõi Eesti Muusikakoolide Liit välja lisaks muusikakooli renoveerimisele ka huvikoolide õpetajate võrdväärse tasustamise üldhariduskoolide õpetajatega.

Linnapea Mihhail Kõlvart tänab Tallinna Muusikakooli ja Eesti Muusikakoolide Liitu esmakordselt Tallinnale osaks saanud tunnustuse eest. „Tallinn on olnud läbi ajaloo rikkaliku muusikaeluga linn ning selle tunnustuseks kannab Tallinn 2022. aastast UNESCO muusikalinna tiitlit. Selleks, et meie ajaloolises tornide linnas saadaks meid helisev muusika ka tulevikus, peame hoidma ning jätkama traditsioone ja muusikaõpet,“ sõnas Kõlvart. „Möödunud aastal toetasime erinevaid muusikaprojekte ja elava muusika kontserdipaiku. Teist aastat toimus noortele muusikute arengule mõeldud konkurss „Tallinna talent“ ja eelmisest aastast tegutseb endine politsei- ja piirivalveorkester Tallinna politseiorkestrina.“

Muusikahariduse sõbra tiitel omistatakse kohalikule omavalitsusele, kes igakülgselt panustab oma muusikakooli(de) arengusse ning Eesti muusikahariduse jätkusuutlikkusse. Kandidaate saavad esitada muusikakoolid ja kunstide koolid. Hindamise kriteeriumiks on viimase aasta jooksul antud oluline panus oma muusikakoolide tegevusse – tagatud kaasaegne õpikeskkond ja pillipark, väärtustatud muusikakoolide õpetajaid läbi konkurentsivõimelise töötasu ja toetatud igakülgselt muusikahariduse jätkusuutlikkust.

Tallinna Muusikakooli direktori Kadi Katariina Sarapiku sõnul on koolipere tänulik linnale, kes on aastate vältel toetanud muusikahariduse andmise traditsiooni jätkumist ajaloolises õppehoones. „Meil õpivad peamiselt kuue kesklinna kooli lapsed ja noored, kellest paljude esivanemad on samuti meie kooli vilistlased,“ tõdes Sarapik. „Seetõttu oli meie kooliperele suureks rõõmuks, et saime mullu augustis õppeaasta eel kolida oma ajaloolisse hoonesse tagasi ja jätkata õppetööd avaramates ruumides. Renoveerimise tulemusena saime kasutusele võtta endise tõllakuuri, kus nüüd asuvad löökpillide ja vaskpillide klassid ning varasemalt saalideta koolimaja sai juurde lausa kaks saali.“ 
 
Tallinna Muusikakoolis õpib hetkel 415 õpilast ja kõige populaarsem eriala on  klaver. Praeguses õppehoones (Narva mnt. 28) on muusikaharidus antud alates 1958 aastast. Omandireformi käigus tagastati majad õigusjärgsele omanikule ning 1996. aastast sai linn neid kasutada rendilepingu alusel. Linna kohustuseks oli hooldada kinnistut ning hoida maja korras, kuid suuremate ehitustööde tegemine ei olnud mõeldav. 2015. aastal avanes linnal võimalus hoone omanikult ära osta ning nüüd on kinnistu valitsejaks Tallinna Haridusamet.