Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Haridusamet alustab tervikliku värbamistoe pakkumist haridusasutustele

Tallinna Haridusamet alustab tervikliku värbamistoe pakkumist haridusasutustele

Eestikeelsele õppele ülemineku tõttu seisavad Tallinna koolid ja lasteaiad silmitsi väljakutsega leida tavapärasest rohkem õpetajaid. Seetõttu hakkab linn pakkuma haridusasutustele terviklikku värbamistuge, mis hõlmab nii õpetajakandidaatidele suunatud turundust kui ka õpetajate sisseelamise protsessi lihtsustamist.

Abilinnapea Andrei Kante sõnul ei saa paljud pedagoogid alates uuest õppeaastast anda ainetunde seni kui eesti keele B2 tase on saavutatud, see aga nõuab haridusasutustelt uute õpetajate leidmist. „Teame, et õpetajaid on puudu ka tavaolukorras, nüüd aga tuleb koolidel ja lasteaedadel leida korraga veel rohkem uusi pedagooge. Selleks lõime Tallinna haridusametisse värbamisjuhi ametikoha, et pakkuda neile vajalikku professionaalset tuge,“ selgitas Kante.

Tallinna haridusameti värbamisjuhina asus alates 21. veebruarist tööle Annely Tank, kelle peamiseks ülesandeks on ehitada üles keskne värbamissüsteem ja olla partneriks Tallinna haridusjuhtidele. Varasemalt on Annely Tank muuhulgas tegelenud eesti keele ja kultuuri õppejõudude värbamisega välisriikidesse, et Eesti tuntust suurendada.

„Meie ühine eesmärk on tagada igale lapsele ja noorele parim haridus. Selleks vajame juurde häid õpetajaid, kes tahavad ja oskavad noori õpiteel toetada, samas ka ennast teostades. Neid inimesi, kes võiksid endas (taas)avastada õpetajakutsumuse, on meie seas palju, aga peame neid rohkem julgustama ja toetama. See on võimalik ainult heas koostöös koolide, perede ja laiemalt kogu ühiskonnaga,“ räägib plaanivatest tegevustest värbamisjuht Annely Tank.

Värbamistuge pakkudes kavatseb Tallinn teha õpetajaameti nähtavamaks nii linnaruumis kui ka eri sihtgruppide seas, innustamaks koolidesse naasmist ja karjääripöördeid. Koostöös linna haridusasutustega luuakse ühtne värbamiskeskkond, et vähendada koolide ja lasteaedade värbamiskoormust. Samuti on oluline suurendada kogemustega värbajate pakutavat sisseelamistuge võimalikult paljudele haridusasutustele üle kogu Tallinna.

Värbamisjuhi ülesandeks on tutvustada Tallinna haridusasutusi kui atraktiivseid tööandjaid ja töökohti, nõustada ja toetada haridusjuhte ning ühtlustada värbamisprotsessi, et oleks tagatud kvaliteetne ja kliendikeskne värbamisteenus. Ta loob kontakti inimestega, kes võivad olla huvitatud õpetajaametist – endised õpetajad, kõrgharidusega inimesed teistel erialadel jne. Koostöös Tallinna Õpetate Maja metoodika- ja kompetentsiüksusega võimaldatakse õpetajaametisse astujatele paindlikku ümberõpet ja neid nõustatakse kvalifikatsiooni omandamiseni viiva õpiraja valimisel.

Annely Tank on erialalt andragoog (MA) ja tema huviks on juhtide arenguteed. Ta on kümne aasta vältel tegelenud Eesti hariduse ja majanduse strateegilise arengu teemadega ning on Eesti Rahvusvahelise Maja üks loojaid ja esimene juht, EdTech Estonia ja Eesti Andragoogide Liidu kaasasutaja. Ta on Naiskodukaitse liige, keskendudes tulevikuoskuste arendamisele nii organisatsioonis kui ühiskonnas.