Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Haridusamet korraldab taas tasuta veebikoolituste sarja „Digilõunad“

Tallinna Haridusamet korraldab taas tasuta veebikoolituste sarja „Digilõunad“

Tallinna Haridusamet korraldab taas tasuta veebikoolituste sarja „Digilõunad“, mis on suunatud lasteaedade ja koolide personalile eesmärgiga tõsta lastega töötajate digi- ja meediapädevust.
Veebikoolitused toimuvad teisipäeviti ja neljapäeviti kell 13:30-14:30 Microsoft Teamsi keskkonnas. Kui osalejatel ei ole võimalik koolitustel reaalajas osaleda, on võimalik need hiljem järele vaadata, eeldusel et koolitusele on registreeritud.

Koolitused katavad laia teemade spektrit, pakkudes praktilisi juhiseid Google Workspace'i tööriistade ja digivahendite (nt Copilot) kasutamiseks hariduses, õppevideote loomiseks ning kriitilise mõtlemise arendamiseks meediapädevuse kaudu. Lisaks keskendutakse lapse kõne arengu toetamisele digiajastul, küberkiusamise ennetamisele ning digiturvalisuse õpetamisele lasteaialastele. Samuti käsitletakse andmete ja tehisintellekti rolli personaliseeritud õppes, interaktiivse tahvli ja robootika integreerimist lasteaia õppetöösse ning PCS piltide töötlemist erivajadustega laste ja muukeelsete õpilaste toetamiseks.

Kõik huvilised on oodatud osalema ja registreerima end varakult, et saada ligipääs järelevaatamise võimalustele. Registreeruda saab Digilõunatele siit: https://fienta.com/et/veebikoolitussari-digilounad-registreerumisvorm-106770


Programm
  • 29.10 kell 13:30-14:30 „Google Workspace for Education (Inglise keeles)“ Mia Bergius
  • 31.10 kell 13:30-14:30 "Kuidas kasutada argumenti meedias levivate sõnumite hindamisel?”  Markus Laanoja
  • 5.11 kell 13:30-14:30 „Lapse kõne arengust digiajastul“ Tiia Tulviste
  • 7.11 kell 13:30-14:30   „Õppevideo planeerimisest avaldamiseni“ Erik Remma
  • 12.11 kell 13:30-14:30 Küberkiusamine – ennetamine ja sekkumine” Kerli Valner
  • 14.11 kell 13:30-14:30 „Andmete ja tehisintellekti olulisusest personaliseerituma õppe poole liikumisel“ Innar Liiv
  • 19.11 kell 13:30-14:30 „Digiturvalisus lasteaias: mänguliselt ja lastepäraselt“ Elyna Heinmäe
  • 21.11 kell 13:30-14:30 „Interaktiivse tahvli võlu: uued õppemeetodid lasteaias“ Sigrit Jänes
  • 26.11 kell 13:30-14:30 „Boardmakeri pildiprogrammi abil PCS (Picture Communication Symbols) piltide töötlemine ja näidismaterjalid“ Kati Kiiver
  • 28.11 kell 13:30-14:30 „Copilot õpetaja abiline“ Signe Hohensee
  • 3.12 kell 13:30-14:30 „Robootika-see on imelihtne“ Reet Allik, Lauri Vilibert
     


Veebikoolituse sarja ajakava:
29.10 kell 13:30-14:30 Google Workspace for Education (Inglise keeles) Mia Bergius, Google for Education Country Lead, Finland and the Baltics
Võimestame õpetajaid Googli uuenduslike tööriistadega, mis muudavad hariduse interaktiivseks ja kaasahaaravaks!
Koolitusel räägime täpsemalt Google Classroom, Docs, Sheets ja Slides’ist, mis aitavad luua, jagada ja koostööd teha, muutes õppetöö tõhusamaks ja kättesaadavamaks.

SIHTGRUPP: KOOLIÕPETAJA

Koolitaja: Mia Bergius, Google for Education Country Lead, Finland and the Baltics

31.10 kell 13:30-14:30 "Kuidas kasutada argumenti meedias levivate sõnumite hindamisel?”  Markus Laanoja
Meediapädevuse üks osa on kriitiline info tarbimine. Eesti Väitlusseltsi esindaja Markus Laanoja selgitab osalejatele argumendi mudelit. Koos vaadatakse, kuidas kasutada mudelit meedias leviva info hindamiseks.

SIHTGRUPP: KOOLIÕPETAJA

Koolitaja: Markus on Eesti Väitlusseltsi koolitajate tiimi kuulunud 2022. aastast alates, viies läbi koolitusi nii õpilastele kui ka õpetajatele. Samuti töötab Markus EVSis programmi Arutlev Kool juhina. 


5.11 kell 13:30-14:30 „Lapse kõne arengust digiajastul“ Tiia Tulviste
Digiseadmete kasutamine on põimunud meie ellu nii kodus kui koolis. Kas ja kuidas mõjutab see laste arengut? Miks soovitatakse digiseadmete kasutamist piirata ja väikeste laste puhul sellest hoopis loobuda? Ettekandes pööran suuremat tähelepanu digiseadmete kasutamise aja ja viisi seosele lapse kõne arenguga. Juttu tuleb ka sellest, kuidas saavad vanemad ja õpetajad lapse kõne- ja suhtlusoskuste arengut toetada.  

SIHTGRUPP: EELKÕIGE LASTEAIA ÕPETAJAD JA LAPSEVANEMAD

Koolitaja: Tiia Tulviste

7.11 kell 13:30-14:30   „Õppevideo planeerimisest avaldamiseni“ Erik Remma
Veebikoolitusel jagatakse teadmisi ja kogemusi, kuidas planeerida, filmida, monteerida ja avaldada õppevideoid. Koolitusel osaleja õpib tundma erinevaid video planeerimise etappe ning millele erilist tähelepanu pöörata. Samuti jagatakse praktilisi nõuandeid filmimise etappide erisuste ja vajaminevate tööriistade kohta.
SIHTGRUPP: ÜLDHARIDUSKOOLIDE AINEÕPETAJATELE, KLASSIJUHATAJATELE JA SPETSIALISTIDELE, LASTEAIAÕPETAJATELE
Koolitaja: Erik Remma, Tallinna Saksa Gümnaasiumi haridustehnoloog, informaatikaõpetaja, gümnaasiumi valikaine “videoprojekt” õpetaja, 5.-9. klassi meediaringi juhendaja

14.11 kell 13:30-14:30 "Andmete ja tehisintellekti olulisusest personaliseerituma õppe poole liikumisel" Innar Liiv- Tallinna Tehnikaülikooli suurandmete kaasprofessor.
Innar Liiv on Tallinna Tehnikaülikooli suurandmete kaasprofessor. Ta on tudengeid õpetanud üle 20 aasta ning tema juhendamisel on kaitstud üle 150 lõputöö, bakalaureusest doktorikraadini. Innar on ennast täiendanud Georgia Techis, Stanfordis ja Oxfordis. Sellel "Digilõunal" jagab ta oma mõtted andmete ja tehisintellekti olulisusest personaliseerituma õppe poole liikumisel ning tutvustab sel semestril ühel kursusel läbiviidavat eksperimenti õppeassistendist, kes ei olegi inimene.

SIHTGRUPP: KOOLIÕPETAJAD

Koolitaja: Koolitaja: Innar Liiv, Tallinna Tehnikaülikooli suurandmete kaasprofessor.

12.11 kell 13:30-14:30 „Küberkiusamine – ennetamine ja sekkumine” Kerli Valner, projekti Targalt internetis teavitustöö koordinaator Lastekaitse Liidus
Digilõunal antakse ülevaade küberkiusamisest, kuidas saab õpetaja oma koolis kaasa aidata selle ennetamisele ning mida teha küberkiusamise korral. Tutvustatakse materjale, mida koos õpilastega kasutada.

SIHTGRUPP: ÕPETAJA

Koolitaja: Kerli Valner, projekti Targalt internetis teavitustöö koordinaator Lastekaitse Liidus

19.11 kell 13:30-14:30 „Digiturvalisus lasteaias: mänguliselt ja lastepäraselt“ Elyna Heinmäe, haridustehnoloogia lektor, Tallinna Ülikool
Eesmärk: Tutvustada ja avada digiturvalisuse teema olulisust ning anda praktilisi soovitus ja materjale teema käsitlemiseks lastega
- Miks lastega digiturvalisusest rääkida ja kuidas?
- Milliseid vahendeid ja materjale kasutada, kui digiturvalisuse teemat lastega käsitleda?

- Digiturvalisuse  mängud lastega

SIHTGRUPP: LASTEAIAÕPETAJAD

Koolitaja: Elyna Heinmäe, haridustehnoloogia lektor, Tallinna Ülikool


21.11 kell 13:30-14:30 „Interaktiivse tahvli võlu: uued õppemeetodid lasteaias“ Sigrit Jänes, Õpetaja Tallinna Lasteaed Pääsusilm
Digilõunal antakse lühiülevaade interaktiivse tahvli kasutamise võimalustest ja praktilistest näidetest, mis pakuvad ideid ning lahendusi lõimitud tegevuste läbiviimiseks lasteaias. Räägitakse ka sellest, kuidas integreerida erinevaid robootikavahendeid oma tegevustesse. Jagatakse mõtteid ja soovitusi, kuidas planeerida õppetegevusi, mis toetavad laste digimaailma mõistmist.

SIHTGRUPP: LASTEAIAÕPETAJAD

Koolitaja: Sigrit Jänes, Õpetaja Tallinna Lasteaed Pääsusilm

26.11 13:30-14:30 „Boardmakeri pildiprogrammi abil PCS (Picture Communication Symbols) piltide töötlemine ja näidismaterjalid“ Kati Kiiver
Boardmaker programmis olev pildipank on väga hea töövahend, et visualiseerida infot lastele, erivajadustega inimestele aga ka muukeelsetele inimestele toetamaks eneseväljendust, kõne mõistmist, mälu, mõtlemise liigendamist. 
Räägime sellest, millised võimalused on piltide valimiseks, töötlemiseks ja milliseid õppe- ja arendusmaterjale ning suhtlusvahendeid on hea PCS piltidest koostada.

SIHTGRUPP: LASTEAIAÕPETAJAD, KOOLIÕPETAJAD, ERINEVAD SPETSIALISTID (ERIPEDAGOOGID, LOGOPEEDID, TEGEVUSTERAPEUDID, FÜSIOTERAPEUDID).

Koolitaja: Kati Kiiver, Käo Tugikeskuse eripedagoogilise töö juht, Käo Põhikooli eripedagoog

28.11 kell 13:30-14:30 „Copilot õpetaja abiline“ Signe Hohensee
Microsoft Copilot on tehisintellekti (AI) abil toimiv tööriist, mis integreerib AI funktsionaalsust Microsofti rakendustes, nagu Word, Excel, PowerPoint ja Outlook. Kuidas Copilot saab aidata õppetundide planeerimisel ja materjalide loomisel.
Teksti loome, kokkuvõtete tegemine, küsimustele vastamine, testide, esitluste sisu loomine, ideede genereerimine jne. Promptide e viipade koostamine. Ohud ja küsitavused.

SIHTGRUPP: KOOLI ÕPETAJA

Koolitaja: Signe Hohensee - Tallinna 21. Kooli õpetaja-haridustehnoloog. Õpetab uurimistöö aluseid ja valikainet gümnaasiumis.

3.12 kell 13:30-14:30 „Robootika-see on imelihtne“ Reet Allik, Lauri Vilibert

Esitluses anname ülevaate TKG-s robootika õpetamise arenguloost, räägime milliste rahvusvaheliste -  Erasmus + projektidega on seeläbi kool seotud olnud. Robootika õpetamise võimalusest kooliastmete lõikes, robootika populariseerimine meie koolis ning toome näiteid igapäevatööst robootikaringi juhendajatena. 

SIHTRÜHM: ÕPETAJAD, KES ON HUVITATUD ROBOTIKA ÕPETAMISEST KOOLIS.

Koolitajad: Reet Allik, Lauri Veilibert-Tallinna Kristiine Gümnaasiumi õpetajad