Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna haridusjuhid tähistasid uue õppeaasta algust rohelises koolis

Tallinna haridusjuhid tähistasid uue õppeaasta algust rohelises koolis

Kolmapäeval, 17. augustil sai Tallinna Tondi koolis piduliku alguse 2022/2023. õppeaasta, mis on pühendatud peamiselt loodusele ja keskkonnahoiule. Avaüritusel esinejad toonitasid kliimaprobleemide ärahoidmise ja hariduse tugevat omavahelist seost.

Õppeaasta juhatasid sisse abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja haridusameti värske juht Kaarel Rundu, kes tervitasid haridusasutuste juhte, kuulutasid välja teema-aasta ning tutvustasid eesseisvaid väljakutseid ja prioriteete.

Haridusameti juhataja Kaarel Rundu edastas, et Tallinn on Euroopa roheline pealinn 2023 ning algava õppeaasta läbivaks eesmärgiks on pühendada rohkem tähelepanu loodus- ja keskkonnahoiu teemadele. „Kliimamuutused on märgatavad juba igaühele ja meil ei ole enam aega võtta hoogu oma käitumismallide muutmiseks, seda on vaja nüüd ja kohe. Keskkonnaharidus on üks võtmeküsimusi, mis määrab meie elukvaliteedi juba lähitulevikus. Kasvav põlvkond on aldis teadmistele inimtegevuse mõjust keskkonnale ning loodust väärtustavad hoiakud ja käitumisviisid kinnistuvad neis juba varakult,“ ütles Rundu, lisades, et teema-aasta raames pakutakse haridusprogramme nii lasteaedadele ja koolidele kui ka õpetajatele. 

Tartu Ülikooli taastamisökoloogia professor Aveliina Helm tegi avaüritusel ettekande „Maailm muutuste tuules. Keskkonnaalased väljakutsed ja hariduse roll nende lahendamisel“. Tallinna Strateegiakeskuse Euroopa Liidu ja väliskoostöö osakonna juhataja Krista Kampus esitles Euroopa rohelise pealinna 2023 kontseptsiooni.

Tallinna Tondi kool oli avaürituse toimumispaigaks sobilik, kuna keskkonnahoiu temaatika on kooli jaoks väga oluline ning koolis rakendatakse Rohelise kooli programmi põhimõtteid. Kooli samme keskkonnahoiusuunal kiitis ka Aveliina Helm. Tondi kooli direktor Sirli Väinsar tutvustas külalistele kooli roheaeda. Läbi viidi töötoad, milleks Tondi koolis on suurepärased tingimused, näiteks Meelte Kooli töötuba, nutiliikumine koolihoovis, säästlik toiduvalmistamine jt.

2022/23. õppeaasta teemakuud kuulutati välja järgmiselt: september – liikuvuse kuu, oktoober – innovatsioonikuu, november –  valgusekuu, detsember – toidukuu, jaanuar – linnaruumi kuu, veebruar – jäätmete kuu, märts – kliimakuu, aprill – elurikkuse kuu, mai – looduskuu, juuni – vee kuu ning juuli – mere kuu.
Kolleegidele esitleti ka uusi lasteaia- ja koolijuhte, kes alustavad algaval õppeaastal tööd Tallinna haridusasutustes: Alina Morozov (lasteaed Mooniõied), Angela Kadak (Kalamaja lasteaed), Greete Soon (Tuule lasteaed), Kerli Raikna (Lehola lasteaed), Triin Tamsalu (Kiisa lasteaed), Maarika Vorsmann-Prass (Laagna lasteaed-põhikool) ja Kristi Vimberg (Tallinna Õpetajate Maja).