Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna koole ja lasteaedu kutsutakse osalema „Spordiminuti“ väljakutses

Tallinna koole ja lasteaedu kutsutakse osalema „Spordiminuti“ väljakutses

Tallinna Haridusamet kutsub Tallinna koole ja lasteaedu osalema 25. novembril toimuval ülelinnalisel spordihommikul ning koolidele ja lasteaedadele mõeldud „Spordiminuti“ väljakutses.

Hommikuvirgutus loob võimaluse alustada päeva liikumise ja hea tujuga. Esiteks ergutab see organismis toimuvaid protsesse ja äratab keha. Teiseks võib see vähendada stressi. Nimelt turgatavad hommikul ärgates paratamatult pähe mõtted, mida kõike peab ühe päeva jooksul jõudma. Võttes hommikul mõned minutid virgastavate harjutuste tegemiseks, saad uut energiat, et päevale vastu minna. Olgu need õla-, käte- või puusaringid, kätesirutused, kerekallutused, sääre- ja põlvetõstejooksud vms. Lihtsaid harjutusi keha äratamiseks näitavad ette ka meie olümpiavõitja Gerd Kanter ning laste suurimad sõbrad Lotte ja Roosi, kes kohtuvad laste ja noortega nende endi keskel. Lotte külastab Tallinna Kadaka lasteaia lapsi ning Gerd Pirita Majandusgümnaasiumi noori.

„Spordiminuti“ väljakutses osalemiseks koolid ja lasteaiad end registreerima ei pea. Iga klassi õpilastel või lasteaiarühma lastel tuleb teha spordihommikul minuti jooksul üheskoos üks meelepärane harjutus. Kooli või lasteaia töötaja jäädvustab harjutuse fotona ning edastab selle konkursi korraldajatele.

Konkursi tingimused:
  • Fotol on kujutatud klassi või rühma spordiharjutust.
  • Ühe klassi või rühma kohta saab esitada ühe foto.
  • Foto tuleb teha horisontaalselt.
  • Foto võib olla tehtud nii professionaalse kaamera kui ka telefoniga.
  • Foto nimeks tuleb lisada kool/lasteaed ja klass/rühm.
  • Foto tuleb esitada 25. novembril hiljemalt kell 13.00.
  • Foto tuleb esitada e-postile [email protected].
  • E-kirja teemaks tuleb lisada „Spordiminut“ ning kirja sisus tuua välja kontaktisiku nimi, kool/lasteaed, klass/rühm ja osalejate arv.
Tallinna Haridusamet jätab endale õiguse kasutada konkursile saadetud fotosid.

Kõigi väljakutses osalevate koolide ja lasteaedade vahel loositakse välja kolmele klassile ja rühmale tasuta pääse Tallinna jäähalli. Klassid saavad jäähalli ühiskülastuse, lasteaiarühma lapsed saavad pileti kahele. Kingitust saab kasutada Tondiraba jäähallis koos uisulaenutusega. Jäähall on avatud E–P kell 9.00–12.00. Pääse on kehtiv kuni 31.12.2022. 
Tulemused selguvad 25. novembri õhtuks. 

Peale selle on kõigil "Spordiminutis" osalejail võimalik jagada oma tublidust ka sotsiaalmeedias teemaviitega #spordihommik.