Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi spordi-ja matkapäev

Septembris toimus Tallinna Kristiine Gümnaasiumis kaks toredat üritust spordi-ja matkapäev.

2. septembril, sel ajal kui 1. klassi õpilased tutvusid rahulikult õpetaja ja koolimajaga, toimus 2.-3. klassi õpilastele spordipäev ning 4.-12. klassi õpilased käisid matkamas. Lisaks liikumisele ning looduse nautimisele oli matka eesmärgiks anda õpilastele teadmisi, kuidas käituda ohuolukordades. Päästeamet, Transpordiamet, Politsei- ja Piirivalveamet, Elektrilevi, Eesti Punane Rist, Keskkonnaamet, Operation Lifesaver Estonia (OLE),  Kaitseliit ja MTÜ Peaasjad koostöös on loonud toredad ohutusalased avastusrajad, mida me koos avastama läksimegi. Valisime läbimiseks Politseipargi ning Stroomi ranna avastusrajad. Interaktiivne mäng pakkus palju põnevust. Näiteks sai selgeks, kuidas teha ise veefiltrit või kuidas käituda kui sõber sai tõukerattaga kukkudes tõsise vigastuse.
Küsimused ja ülesanded olid huvitavad ning õpilased said teada nii mõndagi uut ja kasulikku.
Kel soov minna radasid avastama oma pere- või sõpruskonnaga, siis leiad radade valiku siit  https://keskkonnaharidus.avastusrada.ee/et/k/paasteamet#maps
ipiccy_imageohut.jpg

Autor: Tuuli Särekanno

Asfaldi joonistusvõistlus Tallinna Kristiine Gümnaasiumis
Meie kool asub piirkonnas, kus leidub hulgaliselt linnunimetustega tänavanimesid. Tedre, Hüübi, Rästa, Luige – need on ühed paljudest. Sellest inspireerituna saigi joonistusvõistluse nimeks „Tiivuliste kirjud kuued“. Ilusal sügispäeval kogunesid 5.-8. klasside võistkonnad kooli ette ning kujundasid neile ettenähtud ala kaunite joonistustega.
Palusime õpilastel uurida meie piirkonna tänavaviitasid ning kujutleda, missugune elusolend end selle nimetuse taga peidab. Missugune on tema kuub? Kuidas ja kus ta elab? Missugused on tema päevad? Kutsusime õpilasi märkama, et meie ümber on palju elusolendeid, kes vajavad  hoidmist ja tähelepanu. Nende ilu väärib hetkeks seisatamist ning imetlemist.
Võistluse eesmärgiks oli väärtustada loodust meie ümber ning luua sellest kaunis kunstiline kompositsioon asfaldile. Iga klassi esindas 4-liikmeline võistkond parimatest joonistajatest.
Õpilased joonistasid tõesti rõõmuga ning pühendunult. Nii mõnigi oli võistluse lõpuks üleni kriiditolmuga kaetud. Lõpptulemusena valmisid tööd, mida kogu koolipere vaimustunult imetles.

Autor: Tuuli Särekanno
Võistluse idee autor ja eestvedaja meie kunstiõpetaja Epp Korp