Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi Räägu kooli esimene kuu

Tallinna linn avas 01.09 Tallinna Lilleküla gümnaasiumi juures Räägu kooli ukraina laste jaoks. Kool asub Tallinna Ülikooli ruumides, aadressil Räägu 49.

 Ülikool kolis augustis välja ja kool sisse. 01.septembril avasime 18 klassikomplekti 1. – 6. klassini.  Tänaseks õpib koolis üle 400 lapse ja töötab 30 pedagoogi.  Õppetöö toimub eesti ja ukraina keeles. Meil on tavaline Tallinna kool, seega võtame aluseks Tallinna plaanid ja toimetamised.


Väike ülevaade sellest, kuidas kool toimetanud on:
 • Oleme suutnud leida, hankida, osta esmased vahendid,  sõlmida kokkulepped ja luua süsteemid õppetöö toimumiseks. Isegi ehitada paari nädalaga uued klassiruumid.
 • Õppetöö toimub eesti ja ukraina keeles Eesti õppekava alusel.
 • Oleme leidnud peaaegu kõik õpetajad. Oluline on see, et meil on olemas kõik eesti keele õpetajad.
 • Meil on oma Facebooki leht, leidke Räägu kool üle!
 • 1.september: inimesi kokku Räägu 49 hoovis 1000 ringis, direktor Anu Luure ja projektijuht Natalja Mjalitsina ning Ukraina suursaadik Marjana Betsa ja kongressi esindaja Vira Konyk  tervituskõnesid pidamas, Ruslan Trochynskyi esinemas. Emotsionaalselt laetud algus!
 • 12.09 külastasid meid piirkonna politseinikud, õppisime tundma üksteist. Lapsed said teada, ida tohib ja mida ei tohi, aga eelkõige, et politsei  on sõber. Loodame, et kohtumine aitab vältida ka arusaamatusi, mis teises riigis võivad ette tulla.
 • Maailmakoristuspäev 2022, meie koristasime maailma 16.09. Selle aasta koristuspäeva motoks sai „Maailm algab koolist!“ Koos ja muusika saatel. Vahepeal ka väike tants!  Kool sai väga puhtaks.
 • Meie lapsed osalesid kampaanias „Peatu! Vaata! Veendu!“. Räägu kooli 5. ja 6. klassi õpilased aitasid teha tänaval liiklemise ohutumaks paljudel kooli ümbruses olevatel tänavatel!
 • 19. – 23.09 liikumise nädal. Me liikusime enne kooli ja klassiruumi sisenemist, viisime läbi sportmänge, võimlesime hommikuti, tantsisime. Meie lastele meeldib väga liikuda.
 • 23.09 käisid meil külas Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni esindajad. Vägevad naised kogusid oma traditsioonilise kübarapeoga Räägu kooli heaks enam kui 1400 eurot. Nagu lubasime -  see kõik läheb eesti keele õppimise ja õpetamise heaks.
 • 23.09 tegime kooli esimese ühispildi. 22.09, ülemaailmsel rahupäeval tegi Lilleküla Gümnaasiumi Kuldnoka maja ühispildi rahusümbolina ja saatis selle koos rahusoovidega meie poole. Me saatsime südame vastu.
Me ei ole üksi. Meil on alati olemas Tallinna Haridusamet, meid on aidanud mitmed koolid ja asutused nii Tallinnast kui ka näiteks Luunjast, TLÜ alates prorektorist kuni Räägu õppehoone töötajateni, kes on meie laste toetajad ka täna. Kolleegid Pae gümnaasiumist aitasid Ukrainast tulnud õpetajatel mõtestada Eesti õppekava ja luua selle alusel oma töökava, kolleegid Harnost toetavad koolituste ja nõustamisega, AMI aitab luua ühtse koolipere tunnet vaatamata erinevale ema- ja töökeelele. Meid on toetanud eraisikud ja ettevõtted. Aga sellest saab rääkida juba edaspidi täpsemalt, sest sõlmimisel on juba uued koostöö kokkulepped. AITÄH!

Galerii kooli sündmustest:

Võib olla pilt järgmisest: 5 inimest, laps, inimesed seisavad ja vabas õhus


Pilt, millel on kujutatud väljas, tee, puu, auto

Kirjeldus on genereeritud automaatselt
Pilt, millel on kujutatud isik, siseruumis, lagi, inimesed

Kirjeldus on genereeritud automaatselt