Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Lindakivi Lasteaias räägiti loomingust erivajadustega lastega töös

Tallinna Lindakivi Lasteaias räägiti loomingust erivajadustega lastega töös

Projektis “Loominguline lähenemine erivajadustega lastega tööl” osalevad kokku 12 Lasnamäe ja Mustamäe linnaosa lasteaeda. 15.märtsil kohtused Lindakivi Lasteaias: Tallinna Mustakivi, Arbu, Mahtra, Liikuri, Linnamäe, Muhu ja Kirsike Lasteaia õpetajad ja tugispetsialistid.

Kohtumise käigus jagasid Lindakivi Lasteaia õpetajad ja spetsialistid oma teadmisi ja kogemusi kuidas luua ja rakendada loomingulist lähenemist erivajadustega lastega tööl.
Erirühmade õpetajad tutvustasid loogilist mõtlemist arendavaid mänge ja didaktiliste mängude kasutamise praktikaid ning nende mängude seost temaatilise planeerimisega. Logopeedid jagasid näpunäiteid, kuidas kasutada isetehtud didaktilisi mänge, õpiroboteid, interaktiivset tahvlit ja kineetilist liiva. Pervasiivse arenguhäirega laste rühma õpetajad jutustasid visuaalsest planeerimisest ja lapsevanemate kaasamisest koostöösse. Kohtumise käigus viidi läbi hingamisharjutusteks vajalike õppevahendite valmistamise meistriklass.


Kohtumine lõppes ringkäiguga lasteaias, nii et kõik huvilised saaksid tutvuda Lindakivi Lasteaia erirühmades loodud õpi- ja kasvatuskeskkonnaga.
Kokkuvõtteks viisime läbi ringkäigu lasteaias, näitasime kolleegidele õppe- ja arengukeskkonda spetsialistide (logopeed, eriõpetaja) rühmades ja kabinettides.

Iga kogemus on väärtuslik. Ootame uusi kohtumisi!

Allikas: 
Tallinna Lindakivi Lasteaed