Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna MEKK tähistab esimest tegutsemisaastat: 410 koolitatud õpetajat ja suured plaanid ees

Tallinna MEKK tähistab esimest tegutsemisaastat: 410 koolitatud õpetajat ja suured plaanid ees

Tallinna Õpetajate Maja juures tegutsev Metoodika- ja Kompetentsikeskus (MEKK) tähistab oma esimest tegutsemisaastat, mille jooksul osales 22 koolitusel ja õpisündmusel 410 pedagoogi, saades praktilist ja metoodilist tuge eestikeelsele õppele üleminekul.

Tallinna abilinnapea hariduse valdkonnas Aleksei Jašin rõhutas et MEKK on andnud olulise panuse sellesse, et pealinna haridussüsteemi esimene aasta eestikeelsele õppele üleminekul kulgeks sujuvalt. „Eestikeelsele õppele üleminek on Tallinna haridussüsteemi jaoks üks olulisemaid samme ning MEKKi roll selles protsessis on märkimisväärne. Oleme tuvastanud, et ülemineku koolide suurimaks väljakutseks on integreeritud  lõimitud aine- ja keeleõppe metoodika tundmine ja kasutamine õpetajate poolt. Just selle probleemi lahendamiseks MEKK oli asendamatu. Keskus on kujunenud õpetajatele väärtuslikuks toeks, pakkudes nii vajalikke teadmisi kui ka praktilist tuge. Tänan MEKKi meeskonda nende pühendumuse eest ning ootan huviga edasisi arenguid,“ sõnas abilinnapea.

MEKKi juhataja Natalja Mjalitsina tõi esile, et esimene tegutsemisaasta on selgelt näidanud õpetajate vajadust järjepideva ja praktilise toe järele eestikeelsele õppele üleminekul. „MEKKi eesmärk on aidata õpetajatel selles protsessis enesekindlalt toime tulla, pakkudes nii metoodilist tuge kui ka praktilisi lahendusi. 2025. aastal laiendame oma tegevust veelgi, soovime jõuda erinevate ainete õpetajateni ning lasteaedade meeskondadeni.   kaasates ka koolijuhid ja lapsevanemad, et toetada kogu hariduskogukonda,“ ütles Mjalitsina.

Veebruaris 2024 loodud Metoodika- ja Kompetentsikeskus (MEKK) tegutseb Tallinna Õpetajate Maja juures, pakkudes õpetajatele ja haridusasutustele praktilisi tööriistu, metoodilist tuge ning kindlustunnet eestikeelse õppe sujuvaks rakendamiseks Tallinna koolides ja lasteaedades. MEKKi tegevus keskendub kolmele põhisuunale: koostöö linna ja riigi haridusasutustega, õpetajate koolitamine ning karjääripöörajate toetamine, kes soovivad asuda tööle koolides ja lasteaedades.

2024. aastal keskendus MEKK eelkõige alushariduse, 1. ja 4. klassi õpetajatele ning alustavatele õpetajatele, pakkudes tuge lõimitud aine- ja keeleõppe (LAK-õppe) rakendamisel. Aasta tähtsaimaks sündmuseks kujunes koostöös HTMi ja EKIga korraldatud üleriigiline konverents „Mida on üleminekul õppida keelekümblusest?“, mis tõi kokku hariduseksperdid ja õpetajad, pakkudes võimalust kogemuste ja heade praktikate jagamiseks.

2025. aastal suunab MEKK oma tähelepanu veelgi enam õpetajate praktilistele vajadustele, laiendades koolituste ja seminaride valikut, et tagada sujuv üleminek eestikeelsele õppele ning suurendada õpetajate kindlustunnet ja tuge. Lisaks õpetajatele kaasatakse koolitusprogrammidest osa saama ka kooli- ja õppejuhid ning lapsevanemad, et üleminek oleks toetatud igal tasandil. Uued koolitused keskenduvad eestikeelse õppe rakendamisele mitmekultuurilises klassiruumis, sotsiaal-emotsionaalse pädevuse arendamisele ning ainepõhisele õpetamisele eri õppeainetes.

Lisainfot MEKKi koolituste kohta leiab Tallinna Õpetajate Maja veebilehelt.