Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Õismäe Gümnaasiumis toimus sallivuspäeva raames ühisüritus „Oleme erinevad, aga hoiame kokku!“

Tallinna Õismäe Gümnaasiumis toimus sallivuspäeva raames ühisüritus „Oleme erinevad, aga hoiame kokku!“

Reedel, 25.novembril toimus Tallinna Õismäe Gümnaasiumis sallivuspäeva raames ühisüritus „Oleme erinevad, aga hoiame kokku!“

MTÜ Mondo organisatsiooni toel sallivuspäevale pühendatud Eesti-Ukraina projektis osalesid Ukraina Kaasmaalaste Pühapäevakool NADIJA, Tallinna Õismäe Gümnaasium ja Tallinna Meelespea Lasteaed.

Projekti algataja ja eestvedaja oli Ukraina kooli kui ka Tallinna Meelespea Lasteaia õpetaja Tetiana Klymenko. Ürituse eesmärk oli tutvustada lastele Eesti ja Ukraina riikide kultuuri ja traditsioone. Lapsi tervitasid Eesti Vabariigis asuva Ukraina suursaatkonna esimene sekretär Leonid Tretjak, Haabersti linnaosa vanem Oleg Siljanov, Tallinna Õismäe Gümnaasiumi direktor Kaja Toomsalu, Tallinna Meelespea Lasteaed direktor Kristina Märks ning AUOE president ja Ukraina Kaasmaalaste Pühapäevakooli NADIJA direktor Volodõmõr Palamar. 
Kõik kõnelejad soovisid rahu Ukrainas, hoolivust ja mõistmist. Kõlas väga väärtuslik mõte: „Kui iga inimene tunneb ning austab oma rahva kultuuri, traditsioone ja väärtusi, siis ta oskab pidada lugu teiste rahvaste kultuurist, kommetest ja väärtustest“. 
Sallivuspäeval tutvustasid nii ukraina kui ka eesti lapsed üksteisele oma riigi sümboleid,  kombeid, laule ja tantse. Kuna sallivuspäeva tähistamine toimus Eesti rahvakalendri järgi kadripäeval, siis olid üritust külastamas ka kadrisandid (Õismäe Gümnaasiumi õpilased), kes tutvustasid lastele Eesti rahvamänge ja tantse. Muusikaõpetajad rääkisid lastele rahvapillidest ja mängisid pillidega kauneid viise. Tallinna Meelespea Lasteaia muusikaõpetaja Aire Sibbul tutvustas kannelt ja Ukraina kooli õpetaja Liudmyla Gramiak tutvustas ukraina rahvapilli banduurat. Lauldi ühiselt kadrilaule ja mõlemas keeles tuntud lastelaulu „Põdra maja“. Suurelt ekraanilt vaadati Ukraina rahvatantsu „Hopak“ ning koos tantsiti eesti rahvatantsu „Kaera-Jaan“. Ürituse lõpetasid Tln Meelespea lasteaia ukuleele huviringi lapsed, esitades pillilugu „Ennemuistsel vanal ajal“.

Kõik sallivuspäeval osalejad said mälestuseks Ukraina ja Eesti lipuvärvides piparkoogi.
Suur tänu kõikidele ürituse korraldajatele ja esinejatele!

Videod:
Kadrisandi laul
Kaera-Jaan
Laul "Põdra maja metsa sees"
Ukraina rahvalaul „Hei sakolõ“

GALERII
/Piltide autorid: Haabersti Linnaosa Valitsus, Ukraina Kaasmaalaste Pühapäevakool Nadija, Tln Meelespea Lasteaed/
Ühisüritus

Allikas: Tallinna Meelespea Lasteaed