Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinnas algab haridustöötajate värbamiskampaania – vasta kutsele

Tallinnas algab haridustöötajate värbamiskampaania – vasta kutsele

31. mail algab Tallinna linna suvine värbamiskampaania, mille eesmärk on leida pealinna koolidesse ja lasteaedadesse uusi haridustöötajaid ning tuua tagasi kogenud spetsialiste, kes töötavad teistes valdkondades. Kampaania juhtlause "Vasta kutsele!" rõhutab taas, et uue põlvkonna õpetamine ja suunamine ei ole lihtsalt töö, vaid missioon, mis muudab elusid.

Abilinnapea Aleksei Jašini sõnul on kampaania eesmärk kaasata võimalikult palju inimesi, kes tahavad ja suudavad pühenduda ühele väärikamale ja väärtuslikumale elukutsele. „Sügisel seisab Tallinn silmitsi  mitme olulise väljakutsega – üleminekuga eestikeelsele õppele ja õpetajate puudusega, kuid meie kohustus on teha kõik, et tagada igale lapsele kvaliteetne haridus,“ nentis Jašin. „Selleks on eeskätt vaja kvalifitseeritud ja oma tööle pühendunud õpetajaid. Õpetajate motiveerimiseks ja väärtustamiseks on otsustanud Tallinn tõsta ka õpetajate töötasusid ning ühtlasi jätkame ka töökeskkonna parendamist ehk haridusasutuste renoveerimist ja uuendamist.“

Kampaania raames jagavad oma kogemusi Tallinna haridustöötajad, kes on entusiastlikult reageerinud üleskutsele rääkida oma tööst, karjäärimuutustest, professionaalsetest raskustest ja rõõmudest. 
Kampaania viiakse läbi kahes etapis: esimene algab 31. mail ja on suunatud peamiselt sotsiaalmeediasse, teine etapp käivitatakse augusti teisel nädalal. Kõik tegevused on suunatud 20-70-aastastele inimestele, kes elavad või liiguvad Tallinnas või selle lähiümbruses.

„Värbamiskampaania otsene eesmärk on selge – leida uusi inimesi ja innustada endisi töötajaid haridusellu naasma, kuid meie missioon on palju laiem. Keskendudes laiale potentsiaalsete õpetajate vanuserühmale ja pakkudes erinevaid ja paindlikke töövorme, tahame ühendada erinevate põlvkondade kogemusi ja teadmisi. Me usume, et ühiskond vajab just sellist mitmetahulist lähenemist haridussüsteemi arendamisele,“ räägib Tallinna haridusameti värbamisjuht Annely Tank.
Tallinna koolide ja lasteaedade tööpakkumised leiab CV-Online'ist, kuhu kampaaniaperioodil tekib erileht.

Tallinna haridussüsteemis on hetkeseisuga puudu ligemale 400 õpetajat. Täpsemad arvud selguvad augustis, mil uuendatakse andmeid õpetajate kvalifikatsiooninõuetele vastavuse kohta.