Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Toimus koolituskonverents " Muutus saab alguse võimalusest" lasteaedade õpetajatele ja õppejuhtidele

Toimus koolituskonverents " Muutus saab alguse võimalusest" lasteaedade õpetajatele ja õppejuhtidele

25. oktoobril korraldas Tallinna Haridusamet koolituskonverentsi õpetajate inspireerimiseks ja võimaluste loomiseks iga lapse arengu märkamiseks ja toetamiseks.

Konverentsipäev tõi Tallinna lasteaeda Naksitrallid rohkearvuliselt huvilisi. Ka ettekannete teemadering oli lai. Marju Kõivupuu mõtiskles oma ettekandes lapsepõlve käsitlusest läbi ajaloo. Mõtlemapanev oli märkus, et praegused lapsed on need, kes kunagi teevad otsuseid meie vanaduspõlves. Samuti tekitas sisemist arutelu, kes vastutab siiski lapse arengu eest – kas lapsevanem või ühiskond.

Jätkas Evelin Sarapuu, kes rõhutas mängu tähtsust lapse arengus ning meenutas osalistele, et just lapse huvi tagab mentaalse aktiivsuse.

Tähelepanelikult kuulati ettekannet eestikeelsele õppele üleminekust (Aurika Meimre), kus selgitati ülemineku eesmärke, kitsaskohti ja tulevikuperspektiivi. Julgustav oli kuulata Tallinna Kuristiku lasteaia ja Tallinna Päikesejänku lasteaia kogemusi vastastikusest keelepraktikast. Ka abilinnapea Andrei Kante innustas eestikeelsele õppele üleminekuga jätkama ning nägema sealjuures võimalusi, mitte probleeme, kusjuures võtmesõnaks on koostöö.

Põnevad olid kuulata erinevad praktilised lahendused, mis on lasteaedades välja töötatud. Kahtlemata saadi ohtralt ideid enda lasteasutusse kaasa viimiseks Võsukese lasteaia tegevustest ning samuti mõtteainet õpetaja eneseanalüüsivõimaluste kohta digiportfoolio kaudu (Tallinna Kihnu lasteaed).

Meeleoluka lõpuüllatuse valmistas VHK viiuliansambel „Võlukeeled“ haarava minikontserdiga. Boonusena said kõik huvilised tutvuda Tallinna lasteaiaga Naksitrallid, mis on muide uusim lasteaiahoone Tallinnas.

Lasteaiaõpetaja Juta Truusa leiab, et selliseid kohtumisi on õpetajatele vaja: „Konverentsil osalemine on hea võimlaus kuulda uusi mõtteid, saada ideid ja ka kinnitust oma tegevusele. Muidugi on hea ka vahel saada nö igapäevarutiinist välja ja kohtuda kolleegidega erialases õhkkonnas.“

Allikas: Maili Vaarpu, 
Tallinna Kadaka Lasteaed