Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Vaimse tervise kuu raames toimus Kristiine linnaosa lasteaedade koolitus

Vaimse tervise kuu raames toimus Kristiine linnaosa lasteaedade koolitus

​​​​​​​Iga aasta oktoobris tähistatakse rahvusvaheliselt vaimse tervise kuud, Eestis on seda VATEKi ja Sotsiaalministeeriumi koostöös tähistatud alates 2014. aastast. Vaimse tervise kuu üheks olulisemaks ideeks on 2023. aastal kuuluvus- ja turvatunde tagamine, mis suurendab vaimset heaolu ja vähendab riski vaimse tervise probleemide tekkeks. 

6. ja 13. oktoobril toimus neljarühmalistele lasteaedadele koolitus „Koostöö lapsevanemaga kaasavas hariduses,“ kus osales kokku 48 töötajat Tallinna Lille Lasteaiast, Tallinna Tihase Lasteaiast, Tallinna Kullerkupu Lasteaiast, Tallinna Muinasjutu Lasteaiast, Tallinna Haraka Lasteaiast ja Tallinna Mutionu Lasteaiast.

Lasteaednikele suunatud koolitus toimus Tallinna Kristiine linnaosa valitsuse saalis ja läbiviimiseks kaasati Tallinna õppenõustamiskeskuse spetsialiste, mänguterapeuti Eva Näf ja sotsiaalpedagoog-eksperti Kerli Steini. Koolituse eesmärkideks oli täiendada teadmisi suhte loomise alustest ja suhtlemisstrateegiatest, mis toetavad lasteaia töötajaid keerulistel teemadel lapsevanematega suhtlemisel, kuid ka õpetajate enesehoiust ja toimetulekust tööalase stressiga. Koolituse käigus toimusid väga aktiivselt rühmatööd, grupivestlused ja arutelud, kus igaühel oli võimalus leida enda keerulise olukorra jaoks toetav kuulaja. Selgus, et enamus õpetajatel olid lapsevanematega suhtlemisel siiski üsna sarnased mured. Üheskoos püüti leida erinevaid võimalusi ja lahendusi konkreetsete olukordade lahendamiseks, tuletati ka meelde kui oluline on iseenda ja oma vajaduste märkamine ning tegelemine meelepäraste tegevustega.

Koolituse tulemusena saab öelda, et jagatud mure on pool muret - kuulates ja otsides üheskoos lahendusi, on igaühel võimalus panustada kolleegide vaimsesse tervisesse, mis hoiab omakorda ka meie endi vaimset tervist!

Täname Tallinna Kristiine linnaosa valitsust, kes on ka varasemalt toetanud Kristiine linnaosa neljarühmaliste lasteaedade ühist õppimist ning Tallinna õppenõustamiskeskuse spetsialiste vaheldusrikka ja omavahelist koostööd toetava koolituse eest!

Allikas: Tallinna Mutionu Lasteaed