Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

VIII Mustamäe Lasteaedade laulupeoke „Kullimäng“

VIII Mustamäe Lasteaedade laulupeoke „Kullimäng“

31.05.2023 kell 11.00 toimub Tallinna Liivaku Lasteaia õuealal VIII Mustamäe Lasteaedade laulupeoke „Kullimäng“.

Seekord võtab peost osa 16 Mustamäe lasteaeda, kokku umbes 400 laululapsega, kes on juba sügisest alustanud 10 lõbusa laulu harjutamist, nendest viie laulu autoriks on lasteaedade muusikaõpetajad. Meie muusikaõpetaja Karin Muldma ja endine õpetaja Illika Lõhmus on kirjutanud tunnuslaulu „Laulupeoke“,
kuhu on põimitud kõikide pidude pealkirjad. Iga uue laulupeokesega lisandub sinna uus salm.

Laste laule saadab Mustamäe lasteaedade muusikaõpetajatest koosnev rahvapilliansambel  muusikaõpetaja Merike Müürsepa (Kikase lasteaed) juhendamisel.
Kõik osalevad lapsed on joonistanud endast pildid ning nendest sai kokku vahva näitus „Mina laulupeokese rongkäigus“, mis on üleval Liivaku lasteaia aial.

Traditsiooniliselt algab pidu rongkäiguga kell 10.30 Tallinna Saksa Gümnaasiumi staadioni kõrvalt ning marsirütmi annab kätte Nõmme Brass „Tärkamine“. Rongkäigus lehvivad lasteaedade lipud ja kaasas on enda valmistatud maskotid. Meeleolukas rongkäik liigub Liivaku lasteaia õuealale, kus algab ühislaulmine
dirigent Raul Talmari taktikepi all.


Pidu ilmestab tantsu ja lauluga RKS Leigarid noorem koolirühm Mall Pauluse ja Sirje Jõelehe juhendamisel. Peo juhtideks on meie lasteaia muusikaõpetaja Sirje Jõeleht ning endised kasvandikud Hele Paulus ja Rasmus Hugo Heinla.

Peale laulmist on osalejatele piknik oma kaasavõetud moonakotiga.

Et meie pidu saaks toredasti toimuda, on olnud palju abilisi: Tallinna Haridusamet, Mustamäe Linnaosavalitsus, UCRent (lava ja pingid), Event Center (helitehnika), Pagaripoisid, Kirjastus Koolibri, kõikide lasteaedade muusika- ja rühmaõpetajad ning Liivaku lasteaia kogu personal.
Igal peol on olnud oma logo, nii ka seekord. Kõikide logode autoriks on meie lapsevanem Henry Semmel.
Loodame, et Mustamäe lasteaedade laulupeokese traditsiooniline koostööprojekt jätkub ja kõik pered leiaksid käesoleval suvel toimuvale XIII noorte laulu- ja tantsupeole „Püha on maa“.

Tulge laulupeokest kuulama, tulge laulupeokest vaatama!

Allikas: Karin Mägi ja Eve Jürlau

 

Sarnased uudised