Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Harjumaa ja Tallinna laste laulu- ja tantsupäev

Tallinna Huvikeskus Kullo korraldas pühapäeval, 29. mail Eesti Vabaõhumuuseumis Harjumaa ja Tallinna laste laulu- ja tantsupäeva. „Harjumaa laste laulu- ja tantsupäeva eesmärk on pakkuda eelkooliealistele lastele võimalust saada osa laulu- ja tantsupeol osalemise tundest ning koostegemise rõõmust,“ ütles Kullo direktor Ronne Sära.

Päev algas meeleoluka rongkäiguga vabaõhumuuseumi Sassi-Jaani talu õuelt, kust suunduti peo toimumispaika Kerase väjakul. Sooja ja päikeselise ilmaga toimunud meeleolukal peol olid osalemas beebid  ja väikelapsed koos saatjaga, laseaialapsed ja külalistena ka koolilapsed. Neid olid vaatama ja kuulama tulnud vanemad, vanavanemad, õed, vennad ja sõbrad ning muidu huvilised. Kokku võttis laulu- ja tantsupäevast osa 803 noort lauljat ja tantsijat, 46 rühmaga oli esindatud 37 lasteasutust. Kõik osalejad said väikese kingituse ja asutused tänudiplomi. Rõõmsat ja meeldejäävat päeva juhtisid Piip ja Tuut.

Peol osalemiseks vajalik repertuaar ja õppematerjalid saadeti lasteaedadele kohe pärast registreerumist ning laulud-tantsud õpiti selgeks juba kevadel. Laulu- ja tantsupäeva idee autor ja juht oli Kullo tantsuansambli Sõleke õpetaja Liina Eero.