Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Heakorrakuu 2015

Heakorrakuu pilt.jpg 

LÖÖME LINNA LÄIKIMA!

Siit lehelt leiate infot heakorrakuul toimuvate tegevuste ja ürituste kohta. heakorraKUU-logo.jpg

Heakorrakuu eesmärk on linna koristamine talvisest prahist koostöös erinevate ametite, linnaosavalitsustega, linlaste kaasamine oma koduümbruse heakorrastamisse, linlaste keskkonnateadlikkuse arendamine läbi linnaosavalitsustes toimuvate infotundide, “Heakorra ABC” infovoldiku, erinevate ürituste jms kaudu.

Heakorrakuu tunnuslause on ka sel aastal: „Lööme linna läikima!”, sest oluline on tagada järjepidevus ning kampaania sõnumi kinnistumine linnaelanikes. Kampaania eesmärk on suurendada elanike keskkonnateadlikkust ja teha koos pealinn puhtamaks ja ilusamaks Tallinna päevaks, 15. maiks.

Tallinna Keskkonnaamet uuendas infovoldikut ”Heakorra ABC”, kuhu on koondatud linna heakorda puudutav teave. Väljaanne ilmub igal aastal traditsioonilise heakorrakuu kampaania raames. ”Heakorra ABC” infovodikust saab teavet linna mängu- ja koerteväljakute ning kalmistute kasutamise reeglite kohta, mitmesugust    kinnistuomanikule vajalikku infot, samuti ülevaate jäätmete sortimise, neist vabanemise ning linnas elavate ja linna sattuvate lindude-loomade kohta. Kõige    olulisem on aga teave, kuhu pöörduda linna heakorda puudutavates küsimustes.    

Eesti-vene- ja ingliskeelne infovoldik.

Plakat_230315.jpgAvatalgud toimuvad sel aastal 18. aprillil Stroomi rannas Läänemere väljakutse initsiatiivi toetuseks ning koostöös Helsingi linnaga, mis korraldab koristustalgud mereäärsel alal Tallinnaga samal ajal. Sellel aastal on heakorrakuul põhirõhk jäätmete liigiti kogumisel ning avatalgutele on kaasatud mitmed organisatsioonid, kes tulevad telkide ja maskottidega, et suurendada elanike keskkonnateadlikkust. Nendeks organisatsioonideks on näiteks ETO, Eesti Pandipakend, Eesti Pakendiringlus ja Tallinna Jäätmekeskus. Meelelahutust pakuvad Koit Toome & Band.

22. aprillil istutavad Tallinna Rahumäe Põhikooli esimeste klasside õpilased kooli õuele iluõunapuud tähistamaks üleilmset Maa päeva. Puude eest hoolitsevad lapsed kogu oma kooliaja kuni lõpetamiseni. 2014. aastal toimus Maa päeva tähistamine Tallinna Mustamäe Gümnaasiumis. 

Tallinna Keskkonnaameti töötajad tulevad 24. aprillil Siselinna kalmistule. Kuu jooksul toimub kõikides linnaosades erinevaid heakorraüritusi, mida korraldavad linnaosavalitsused koostöös mittetulundusühingute, korteriühistute jt-ga.

Aprillikuu viimasel ja maikuu esimesel nädalavahetusel toimuvad ohtlike jäätmete kogumisringid, mille käigus on elanikel võimalik tasuta ära anda patareisid, akusid, vanu ravimeid, värve, lakke, elavhõbedat sisaldavaid jäätmeid ning elektri- ja elektroonikajäätmeid. Kogumisringid toimuvad: 25. aprillil Põhja-Tallinnas ja Mustamäel; 26. aprillil Lasnamäel ja Pirital; 2. mail Kristiines ja Haaberstis; 3. mail Kesklinnas ja Nõmmel.

Heakorrakuul valitakse kolmest linnaosast üks kool, kes osaleb uues heakorrakuu raames korraldatavas projektis. Projektis osalevad Gustav Adolfi Gümnaasium Kesklinnast; Tallinna Pääsküla Gümnaasium Nõmmelt ning Tallinna Pae Gümnaasium Lasnamäe. Projekti eesmärk on selgitada õpilastele jäätmete liigiti kogumise olulisust, selle mitte tegemise tagajärgi ning õpetada neid prügi sorteerima. Maikuus organiseeritakse koolidele väljasõit Tallinna jäätmejaamadesse, kus nad näevad jäätmejaama tegevust ning seda, mis saab kogutud jäätmetest. Pärast külaskäiku jäätmejaama osalevad samad õpilased talgutel, kus õpetatakse neid jäätmeid liigiti koguma. Talgud toimuvad reedel, 8. mail, üle-euroopalise koristuspäeva „Let’s Clean-Up Europe“ raames.

Heakorrakuu lõpuüritus toimub 15. mail Politseipargis, mil tähistatakse Tallinna päeva.

Heakorrakuu kampaaniat koordineerib Tallinna Keskkonnaamet. Tallinnas hakati ametlikult korraldama kevadisi heakorrakuid 23 aastat tagasi. 

Heakorrakuu uudised

Heakorrakuu_yld_1185x1750.jpg

Heakorrakuu plakatid: avaüritus 1185x1750, avaüritus A2, heakorrakuu plakat

Audioreklaam

Avatagute videoreklaam

Reklaam ühistranspordis

Reklaam televisioonis 

HEAKORRAKUU TV reklaam by Tallinna_keskkonnaamet

Lisateavet heakorrakuu kohta saab Tallinna linna ja linnaosade kodulehekülgedelt, linna abitelefonilt 1345 ning  

Tallinna Keskkonnaametist:   

Kerda Kaur tel. 616 4077 e-post: kerda.kaur@tallinnlv.ee

 

Viimati muudetud 23.06.2022