Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Heakorrakuu 2015

LÖÖME LINNA LÄIKIMA!  

Siit lehelt leiate infot heakorrakuul toimuvate    tegevuste ja ürituste kohta.   

Heakorrakuu eesmärk on linna koristamine    talvisest prahist koostöös erinevate ametite,    linnaosavalitsustega, linlaste kaasamine oma koduümbruse    heakorrastamisse, linlaste keskkonnateadlikkuse arendamine läbi    linnaosavalitsustes toimuvate infotundide, “Heakorra ABC”     infovoldiku, erinevate ürituste jms kaudu.  

Heakorrakuu tunnuslause on ka sel aastal: „Lööme linna    läikima!”, sest oluline on tagada järjepidevus ning kampaania    sõnumi kinnistumine linnaelanikes. Kampaania eesmärk on    suurendada elanike keskkonnateadlikkust ja teha koos pealinn    puhtamaks ja ilusamaks Tallinna päevaks, 15. maiks.  

Tallinna Keskkonnaamet uuendas infovoldikut ”Heakorra    ABC”, kuhu on koondatud linna heakorda puudutav teave.    Väljaanne ilmub igal aastal traditsioonilise heakorrakuu    kampaania raames. ”Heakorra ABC” infovodikust saab teavet linna    mängu- ja koerteväljakute ning kalmistute kasutamise    reeglite kohta, mitmesugust    kinnistuomanikule    vajalikku infot, samuti ülevaate jäätmete sortimise, neist    vabanemise ning linnas elavate ja linna sattuvate    lindude-loomade kohta. Kõige    olulisem on aga    teave, kuhu pöörduda linna heakorda puudutavates    küsimustes.      

Eesti-vene-    ja ingliskeelne    infovoldik.  

Avatalgud toimuvad sel aastal 18. aprillil    Stroomi rannas Läänemere    väljakutse initsiatiivi toetuseks ning koostöös Helsingi    linnaga, mis korraldab koristustalgud mereäärsel alal    Tallinnaga samal ajal. Sellel aastal on heakorrakuul põhirõhk    jäätmete liigiti kogumisel ning avatalgutele on kaasatud mitmed    organisatsioonid, kes tulevad telkide ja maskottidega, et    suurendada elanike keskkonnateadlikkust. Nendeks    organisatsioonideks on näiteks ETO, Eesti Pandipakend, Eesti    Pakendiringlus ja Tallinna Jäätmekeskus. Meelelahutust pakuvad    Koit Toome & Band.  

22. aprillil istutavad Tallinna Rahumäe Põhikooli esimeste    klasside õpilased kooli õuele iluõunapuud tähistamaks üleilmset    Maa päeva. Puude eest hoolitsevad lapsed kogu oma kooliaja kuni    lõpetamiseni. 2014. aastal toimus Maa päeva tähistamine    Tallinna Mustamäe Gümnaasiumis.   

Tallinna Keskkonnaameti töötajad tulevad 24. aprillil Siselinna    kalmistule. Kuu jooksul toimub kõikides linnaosades erinevaid    heakorraüritusi, mida korraldavad linnaosavalitsused koostöös    mittetulundusühingute, korteriühistute jt-ga.  

Aprillikuu viimasel ja maikuu esimesel nädalavahetusel toimuvad    ohtlike jäätmete kogumisringid, mille käigus on elanikel    võimalik tasuta ära anda patareisid, akusid, vanu ravimeid,    värve, lakke, elavhõbedat sisaldavaid jäätmeid ning elektri- ja    elektroonikajäätmeid. Kogumisringid toimuvad: 25. aprillil    Põhja-Tallinnas ja Mustamäel; 26. aprillil Lasnamäel ja    Pirital; 2. mail Kristiines ja Haaberstis; 3. mail Kesklinnas    ja Nõmmel.  

Heakorrakuul valitakse kolmest linnaosast üks kool, kes osaleb    uues heakorrakuu raames korraldatavas projektis. Projektis    osalevad Gustav Adolfi Gümnaasium Kesklinnast; Tallinna    Pääsküla Gümnaasium Nõmmelt ning Tallinna Pae    Gümnaasium Lasnamäe. Projekti eesmärk on selgitada    õpilastele jäätmete liigiti kogumise olulisust, selle mitte    tegemise tagajärgi ning õpetada neid prügi sorteerima. Maikuus    organiseeritakse koolidele väljasõit Tallinna jäätmejaamadesse,    kus nad näevad jäätmejaama tegevust ning seda, mis saab kogutud    jäätmetest. Pärast külaskäiku jäätmejaama osalevad samad    õpilased talgutel, kus õpetatakse neid jäätmeid liigiti koguma.    Talgud toimuvad reedel, 8. mail, üle-euroopalise koristuspäeva     „Let’s Clean-Up Europe“ raames.  

 Heakorrakuu lõpuüritus toimub 15. mail Politseipargis, mil    tähistatakse Tallinna päeva.  

 Heakorrakuu kampaaniat koordineerib Tallinna Keskkonnaamet.    Tallinnas hakati ametlikult korraldama kevadisi heakorrakuid 23    aastat tagasi.   

Heakorrakuu uudised  

Heakorrakuu ürituste kava 2015.

 

Heakorrakuu plakatid: avaüritus 1185x1750avaüritus A2heakorrakuu plakat  

Audioreklaam  

Avatagute videoreklaam  

  

 Reklaam ühistranspordis  

  

Reklaam televisioonis   

HEAKORRAKUU TV reklaam by Tallinna_keskkonnaamet  

Lisateavet heakorrakuu kohta saab Tallinna linna    ja linnaosade kodulehekülgedelt, linna    abitelefonilt 1345 ning    

Tallinna Keskkonnaametist:     

Kerda Kaur tel. 616 4077 e-post: kerda.kaur@tallinnlv.ee

Viimati muudetud 31.03.2016