Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Heakorrakuu 2016

Heakorrakuu pilt.jpg 

LÖÖME LINNA LÄIKIMA!

Siit lehelt leiate infot heakorrakuul toimuvate tegevuste ja ürituste kohta. 

Heakorrakuu eesmärk on linna koristamine talvisest prahist koostöös erinevate ametite, linnaosavalitsustega, linlaste kaasamine oma koduümbruse heakorrastamisse, linlaste keskkonnateadlikkuse arendamine läbi linnaosavalitsustes toimuvate infotundide, “Heakorra ABC” infovoldiku, erinevate ürituste jms kaudu.

Heakorrakuu tunnuslause on ka sel aastal: „Lööme linna läikima!”, sest oluline on tagada järjepidevus ning kampaania sõnumi kinnistumine linnaelanikes. Kampaania eesmärk on suurendada elanike keskkonnateadlikkust ja teha koos pealinn puhtamaks ja ilusamaks Tallinna päevaks, 15. maiks.

Tallinna Keskkonnaamet uuendas infovoldikut ”Heakorra ABC”, kuhu on koondatud linna heakorda puudutav teave. Väljaanne ilmub igal aastal traditsioonilise heakorrakuu kampaania raames. ”Heakorra ABC” infovodikust saab teavet linna mängu- ja koerteväljakute ning kalmistute kasutamise reeglite kohta, mitmesugust    kinnistuomanikule vajalikku infot, samuti ülevaate jäätmete sortimise, neist vabanemise ning linnas elavate ja linna sattuvate lindude-loomade kohta. Kõige    olulisem on aga teave, kuhu pöörduda linna heakorda puudutavates küsimustes.    

Eesti-vene- ja ingliskeelne infovoldik.

18. aprillil kell 13.00 toimub Tallinna Kommunaalameti poolt korraldatud tänavapesu aktsioon Rannamäe teel.

Keskkonnaamet-A3-03-04-2016-I-versioon.jpgHeakorrakuu avatalgud, mis kannavad nime "Puhas rand" toimuvad laupäeval, 23. aprillil kell 11. Stroomi rannas. Avatalgud toimuvad koostöös Helsingi, Turu ja St. Peterburiga, kes korraldavad samal päeval ja ajal talgud oma linnades. Kell 11 tervitavad linnade esindajad üksteist ja talgulisi Skype vahendusel (videosild) ning abilinnapea Arvo Sarapuu kuulutab talgud avatuks. Talgute käigus toimub prügist kunsti tegemine. Näitus "Art from Trash 2016" (Kunst prügist). Näituse video.

Pärast talguid pakutakse kõigile talgulistele suppi ning saab nautida Justamendi kontserti. Toimub ka auhindade loosimine, kus peaauhinnaks on 12-liikmelise seltskonna jahisõit Tallinna lahel. Päeva juhib Sepo Seeman.

22. aprillil istutavad Haabersti Vene Gümnaasiumi esimeste klasside õpilased kooli õuele iluõunapuud tähistamaks üleilmset Maa päeva. Puude eest hoolitsevad lapsed kogu oma kooliaja kuni lõpetamiseni. 2014. aastal toimus Maa päeva tähistamine Tallinna Mustamäe Gümnaasiumis ja 2015. aastal Tallinna Rahumäe Põhikoolis.

Aprillikuu viimasel ja maikuu esimesel nädalavahetusel toimuvad ohtlike jäätmete kogumisringid, mille käigus on elanikel võimalik tasuta ära anda patareisid, akusid, vanu ravimeid, värve, lakke, elavhõbedat sisaldavaid jäätmeid ning elektri- ja elektroonikajäätmeid. Kogumisringid toimuvad 23. aprillil Põhja-Tallinnas ja Mustamäel, 24. aprillil Lasnamäe ja Pirital, 30. aprillil Kristiines ja Haaberstis ning 1. mail Kesklinnas ja Nõmmel.

 Heakorrakuul toimub kooliprojekt nimega "Teame, näeme ja teeme", kuhu on kutsutud osalema igast linnaosast üks kool. Projekti eesmärk on selgitada õpilastele jäätmete liigiti kogumise olulisust ning prügi sorteerimist. Aprilli kuus toimub koolides jäätmeteemaline koolitus, mai kuu alguses külastavad koolis Tallinna jäätmejaamu või Eesti Pandipakendit ning 6. mail osaleb iga kool koristustalgutel.

Heakorrakuu lõpetamine toimub 14. mail Tornide väljakul koos Kesklinna Kevadlaadaga.

 Heakorrakuu uudised 

Ürituste kava

Reklaam televisioonis   

HEAKORRAKUU TV reklaam by Tallinna_keskkonnaamet  

Reklaami video

Videofilm Heakorrakuu avatalgutest "Puhas rand" 23.04.16.

Tallinna Keskkonnaametist:   

Kerda Kaur tel. 616 4077 e-post: kerda.kaur@tallinnlv.ee

 

Viimati muudetud 03.01.2020