Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Heakorrakuu 2017

LÖÖME LINNA LÄIKIMA!  

Siit lehelt leiate infot heakorrakuul toimuvate tegevuste ja ürituste kohta. 

Plakat_rannatalgud 2017.jpgHeakorrakuu eesmärk on linna koristamine    talvisest prahist koostöös erinevate ametite,    linnaosavalitsustega, linlaste kaasamine oma koduümbruse heakorrastamisse, linlaste keskkonnateadlikkuse arendamine läbi linnaosavalitsustes toimuvate infotundide, “Heakorra ABC”     infovoldiku, erinevate ürituste jms kaudu.  

Heakorrakuu tunnuslause on: „Lööme linna läikima!”, sest oluline on tagada järjepidevus ning kampaania sõnumi kinnistumine linnaelanikes. Kampaania eesmärk on suurendada elanike keskkonnateadlikkust ja teha koos pealinn puhtamaks ja ilusamaks Tallinna päevaks, 15. maiks.  

Tallinna Keskkonnaamet uuendab infovoldikut ”Heakorra  ABC”, kuhu on koondatud linna heakorda puudutav teave.    Väljaanne ilmub igal aastal traditsioonilise heakorrakuu kampaania raames. ”Heakorra ABC” infovodikust saab teavet linna    mängu- ja koerteväljakute ning kalmistute kasutamise reeglite kohta, mitmesugust kinnistuomanikule vajalikku infot, samuti ülevaate jäätmete sortimise, neist vabanemise ning linnas elavate ja linna sattuvate lindude-loomade kohta. Kõige olulisem on aga teave, kuhu pöörduda linna heakorda puudutavates küsimustes.      

Eesti-vene-  ja ingliskeelne  infovoldik Heakorra ABC.

Tänavune traditsiooniline heakorrakuu toimub 7. aprillist kuni 13. maini. Sellel aastal korraldatakse Tallinnas heakorrakuud 26. korda. Heakorrakuu ametlik algus on 7. aprillil algusega kl 13 Talgutel osalevad linnavalitsuse liikmed, ametite ning linnaosa töötajad. Lisaks oodatakse piirkonnas olevate KÜ-te inimesi ja kõiki vabatahtlikke. Kogunemine Paepargi tn 21 juures olevas parklas kell 12.30-13.00. Talgulistele pakutakse talgusuppi. 

Kommunaalamet alustas tänavapesuaktsiooni juba märtsi keskpaigast.

18. aprillil kell 11 avatakse pügikunsti teemaline rändnäitus Vabaduse väljaku tunnelis. Prügikunsti installatsioonid (Art from Trash) loodi kunstnike ja linnaelanike koostöös kevadel 2016. ürituste „Puhas Rand“ käigus Tallinnas, Turus ja Helsingis. Edasi läheb näitus Helsingisse.

21. aprilil algusega kl 11 toimub Maa päeva tähistamine Tallinna Südalinna koolis, kus hoovi istutatakse koos esimeste klasside õpilastega kaks ilupuud ja üks pihlakas.

29. aprillil algusega kell 10.30 toimuvad rannatalgud Stroomi rannaalal. Sellel aastal toimuvad talgud samuti koostöös Helsingi, Turu ja Peterburi linnaga. Helsingi ja Turu korraldavad koristustalgud samal päeval, Peterburis toimuvad talgud aga üks nädal varem 22. aprillil. Rannatalgutel korrastatakse Stroomi rannaäärsed alad, talgulistele pakutakse talgusuppi ning võimalik on nautida ansambel Väliharfi. Päeva juhivad Vennad Vähid. Aktiivsemate talguliste vahel loositakse välja erinevaid auhindu. Peaauhind on jahiga sõit merel 10-ne liikmelisele seltskonnale!

Ohtlike jäätmete kogumisringid toimuvad: 29. aprillil Põhja-Tallinnas ja Mustamäel, 30. aprillil Lasnamäel ning Pirital, 6. mail Kristiines ja Haaberstis, 7. mail Kesklinnas ning Nõmmel.

Heakorrakuul toimub kooliprojekt nimega "Teame, näeme ja teeme", kuhu on kutsutud osalema igast linnaosast üks kool.    Projekti eesmärk on selgitada õpilastele jäätmete liigiti  kogumise olulisust ning prügi sorteerimist. Aprilli kuus toimub    koolides jäätmeteemaline koolitus, mai kuu alguses külastavad koolis Tallinna jäätmejaamu või Eesti Pandipakendit ning iga kool osaleb oma linnaosa koristustalgutel.  

Heakorrakuu lõpetamine toimub 13. mail Mustamäe turul koos emadepäeva laadaga. Esineb Toomas Anni. Toimub tublimate talguliste tunnustamine.

6.juunil teatati Euroopa Liidu programmi URBACT sekretariaadist, et Tallinna heakorrakuu kampaaniale on omistatud ELi linnade parimate praktikate tiitel. 26 aastat järjest korraldatud heakorrakuu keskkonnakampaania sai üheks üle Euroopalise tunnustuse saanud 97 paremast praktikast.

3.-5. oktoobril Tallinnas toimuval Euroopa linnade festivalil saab Tallinna Keskkonnaamet Euroopa Liidu programmi URBACT tunnustuse heakorrakuu kampaania korraldamise eest.

Heakorrakuu avatalgud Lasnamäel Pae tänaval 7.04.17.

Rannatalgud "Puhas rand" 29.04.17. (Stroomi rand)
 

Linnaosade poolt esitatud heakorrakuu aktiivsemaid osalejaid:
Mustamäe
Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium direktor Natalja Vergun
Kadi Kenk
Kristiine
Priit Paabo
Sergei Surnin
Feliks Tassan (90 aastane), kes ostis oma raha eest 3 kuldnokapuuri. Puurid pani ülesse Kristiine LOV Kuldnoka 6 ja 8 majade juurde.
Pirita
Kai Willadsen
Haabersti
Kakumäe Rahva selts
Veskimetsa-Mustjõe Selts
Kesklinn
AS Green Marine
AS Tallinna Sadam
Põhja-Tallinn
Põhja-Tallinna JK Volta
Coca-Cola HBC Eesti AS
Lasnamäe
MTÜ Tallinna Skaudilipkond „Siil“
Priit Kõlu
Nõmme
Sergei Laksberg
Elle-Mari Talivee
Heakorrakuu uudised

Lisateavet heakorrakuu kohta saab Tallinna linna ja linnaosade kodulehekülgedelt, linna    abitelefonilt 1345 ning  Tallinna Keskkonnaametist:     

Monika Jasson tel. 616 4077 e-post: Monika.Jasson@tallinnlv.ee  

Viimati muudetud 07.01.2022