Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Heakorrakuu 2019

Heakorrakuu 2019 plakat

LÖÖME LINNA LÄIKIMA!

28. Heakorrakuu 14.04.-15.05.2019

Heakorrakuu eesmärk on linna koristamine talvisest prahist koostöös    erinevate ametite, linnaosavalitsustega, linlaste kaasamine oma    koduümbruse heakorrastamisse, linlaste keskkonnateadlikkuse    arendamine läbi linnaosavalitsustes toimuvate infotundide,     “Heakorra ABC” infovoldiku, erinevate ürituste jms kaudu. 

Heakorrakuu tunnuslause on ka sel aastal: „Lööme linna    läikima!”, sest oluline on tagada järjepidevus ning kampaania    sõnumi kinnistumine linnaelanikes. Kampaania eesmärk on    suurendada elanike keskkonnateadlikkust ja teha koos pealinn    puhtamaks ja ilusamaks Tallinna päevaks, 15. maiks. 

Heakorrakuu üks rahvarohkemaid sündmusi on rannatalgud "Puhas rand". Kõige suuremad talgud Eestis toimuvad 4. mail Stroomi rannas algusega kell 10:00.  Samal ajal toimuvad rannatalgud ka Helsingis ja Turus. Tallinna, Helsingi ja Turu linnapead on allkirjastanud üleskutse kõiki Läänemere-äärseid omavalitsusi nii Eestis kui ka Soomes ühinema 4. mail 2019 Läänemere ranniku koristustalgutega. Üleskutse allkirjatatud originaaliga saab tutvuda siin. 18. mail korraldab ka Peterburi linn oma koristustalguid Läänemere rannikul.

Tallinna Keskkonnaamet uuendas infovoldikut ”Heakorra ABC”, kuhu on koondatud linna heakorda puudutav teave.  Väljaanne ilmub igal aastal traditsioonilise heakorrakuu  kampaania raames. ”Heakorra ABC” infovodikust saab teavet linna mängu- ja koerteväljakute ning kalmistute kasutamise reeglite kohta, mitmesugust    kinnistuomanikule  vajalikku infot, samuti ülevaate jäätmete sortimise, neist    vabanemise ning linnas elavate ja linna sattuvate  lindude-loomade kohta. Kõige    olulisem on aga teave, kuhu pöörduda linna heakorda puudutavates  küsimustes.   Heakorra ABC eesti keelesvene keeles ja inglise keeles

 Ürituste kava

Heakorrakuu kampaaniat koordineerib Tallinna Keskkonnaamet.    Tallinnas hakati ametlikult korraldama kevadisi heakorrakuid    alates 1991. aastast. See on vanim keskkonnakampaania linnas.  Heakorrakuu tunnuslause on „Lööme linna läikima!“

 

Stroomi rannatalgud 4.05.2019
 

Viimati muudetud 07.01.2022