Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Heakorrakuu 2021

Heakorrakuud peetakse tänavu 30. korda!

Sellekevadise heakorrakuu tunnuslauseks on „Vastutus tuleviku ees“ ning eesmärgiks on panna inimesi kaasa mõtlema  keskkonnahariduse ja ringmajanduse teemadel.

Heakorrakuul kutsume inimesi üles koristama oma kodu ja koduümbrust talvisest prahist. Samuti pöörame sel heakorrakuul tähelepanu ringmajandusele, eriti korduvkasutusele. Selleks, et asjade uuele ringile andmine oleks mugavam ja head asjad ei lõpetaks prügis, pakub Uuskasutuskeskus sel kevadel võimalust kutsuda asjadele järele annetustakso. Annetustakso saab tellida Uuskasutuskeskuse kodulehelt www.uuskasutus.ee/annetustakso.

Tallinna linn panustab oma töötajate keskkonnateadlikkusse ning kutsub neid 16.04 osalema digitaalsel koristuspäeval.

  • 19. aprillil kl 12.00 toimub Mere puiesteel kevadpesu avalöök. Alustatakse suuremahulist pesu tänavatel, mis on juba talvetolmust puhastatud.
  • Uue algatusena toimub 26.04-14.05 Tallinna prügijooks ehk plogging. See on 2016. aastal Rootsis ultrajooksjate poolt algatatud keskkonnateadlik liikumistrend, mis kombineerib jooksmise ning keskkonnahoiu: liikuja eesmärgiks on teele ettejääva prügi korjamine, et see hiljem nõuetekohaselt ära anda. Osaleda võib kõikjal ning endale sobivas kohas üle Tallinna. Tegemist ei ole võistlusega, mistõttu paremusjärjestust ei selgitata, vaid osalejate vahel loositakse välja meened.
  • Traditsiooniliselt tähistatakse heakorrakuu raames rahvusvahelist Maa päeva (22.04), mille eesmärgiks on juhtida inimeste tähelepanu keskkonnaprobleemidele (kliima soojenemine, õhusaaste jm). Sel puhul toimuvad kolmel järjestikusel neljapäeval e-seminarid, kus räägitakse kliimamuutustest, Tallinna pöördest roheliseks pealinnaks ja praktilistest näidetest, kuidas iga inimene saab olla keskkonnateadlikum.
  • Mai alguses avab teise hooaja Tallinna Vanasadamas rahvusvaheline mereprügipüüdur SeabinSeabin jääb mereprügi püüdma ja juhtima tähelepanu meres leiduvale prügile kuni oktoobrini ning ootab uudistama nii lapsi kui ka täiskasvanuid.
  • 03.05-15.05. viiakse läbi Toidujäätmete vähendamise propageerimise infokampaaniat.
  • Heakorrakuu raames saavad Tallinna elanikud taas ohtlikke jäätmeid tasuta ära anda. Korjeringid toimuvad 15.-16. ja 22.-23. mai. Veebilehelt /keskkond/jaatmed leiab info jäätmete kohta – nii sellest, kust leida kogumispunktid kui ka sellest, kuidas liigiti koguda.

Heakorrakuul antakse traditsiooniliselt välja infovoldik „Heakorra ABC”, mis koondab teavet linnakeskkonna, lindude-loomade, jäätmete, mänguväljakute ja kalmistute kohta. Sel aastal on infovoldik ainult elektrooniline, ning on alates heakorrakuu algusest kõigile kättesaadav Heakorrakuu veebilehelt.

Lisateave:
Stella Shaumyan
Projektijuht
Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet
Stella.Shaumyan@tallinnlv.ee

Viimati muudetud 07.01.2022