Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Heakorrakuu uudised 2016

Raepress

18. aprill 2016

Heakorrakuu avatalgud toimuvad Stroomi rannas

Tallinna kevadise heakorrakuu avatalgud korraldab Põhja –Tallinna linnaosa laupäeval, 23. aprillil kell  11. Stroomi rannas. Pärast talguid pakutakse kõigile talgulistele suppi ja muusikat teeb Justament.

Avatalgud toimuvad koostöös Helsingi, Turu ja Peterburi linnaga, kes korraldavad koristustalgud samal päeval. Nelja linna vahel luuakse Skype vahendusel videosild, mille kaudu linnade esindajad jagavad tervitusi ja kuulutavad talgud avatuks. Avatalgutel korrastatakse Stroomi ranna äärsed alad. Avatalgutel on huvilistel võimalus näha ja ka ise kaasa lüüa prügist kunsti tegemisel, mis pildistatakse üles ning saadetakse rändnäitusele.

Heakorrakuu kampaaniat koordineerib Tallinna Keskkonnaamet. Tallinnas hakati ametlikult korraldama kevadisi heakorrakuid 1991. aastal. Heakorrakuu tunnuslause on „Lööme linna läikima“. Täpsemat teavet heakorrakuu tegevuste kohta leiab veebiaadressilt /heakorrakuu 

Raepress
15. aprill 2016

Hiiu-Rahu kalmistul toimusid koristustalgud

Täna korrastasid Tallinna Keskkonnaameti töökas meeskond ja abilinnapea Arvo Sarapuu Hiiu-Rahu kalmistu territooriumi. Sellega anti avapauk traditsioonilisele heakorrakuu algusele.

Sel aastal tähistab Tallinna Keskkonnaamet heakorrakuu juubeliaastat, sest kevadisi korrastustöid on korraldatud juba 25 aastat järjest.

„Täna andsime avalöögi Nõmmel Hiiu-Rahu Kalmistul, kus väike Nõmme Babtisti Koguduse kalmistu sai palju värskema mulje.“ ütles hr Sarapuu, kes kalmistu koristustalgutest aktiivselt osa võttis.

Heakorrakuu avatalgud toimuvad 23. aprillil algusega kell 11.00 Stroomi rannas. Sellel aastal toimuvad talgud koostöös Helsingi, Turu ja Peterburi linnaga, kes korraldavad koristustalgud samal päeval. Nelja linna vahel luuakse Skype vahendusel videosild, mille kaudu linnade esindajad jagavad tervitusi ja kuulutavad talgud avatuks. Talgulisi ja sõpruslinnu tuleb tervitama abilinnapea Arvo Sarapuu, kes kutsub kõiki tublisid linnakodanikke koos temaga talgutel kaas lööma!

Heakorrakuu kampaaniat koordineerib Tallinna Keskkonnaamet. Tallinnas hakati ametlikult korraldama kevadisi heakorrakuid 1991. aastal. Heakorrakuu tunnuslause on „Lööme linna läikima“.

Täpsemat teavet heakorrakuu tegevuste kohta leiab veebiaadressilt /heakorrakuu ja vene keeles: /rus/mesjachnik-blagoustrojstva.

Raepress
15. aprill 2016

Esmaspäeval on Tallinna tänavapesupäev 

Esmaspäeval 18. aprillil toimub kevadise heakorrakuu raames Tallinna Kommunaalameti korraldatav iga-aastane tänavapesupäev. Tänavakastmismasinad stardivad kell 13.00 Rannamäe teelt.

Kommunaalameti teatel tehakse järgmisel nädalal (18.- 24. aprill) hooldusremontifreesimise ja asfalteerimisega järgmistel objektidel:Laagna tee;Peterburi tee;Smuuli tee/Peterburi tee;Peterburi tee/Betooni tn.;Sõpruse pst.;Tulika tn.;  Vabaduse pst.;Akadeemia tee (Kadaka tee - Järveotsa tee);Pärnu mnt. (Tammsaare tee - Tondi tn.).

Muud tööd:  Vanalinna sillutamistööd (vastavalt järelvalve avaldustele ja tellija informatsioonile); Mäekalda tn. tugimüüri ehitus; Nevski katedraali kõnnitee remont; Leete tn. kaevupeade kõrguse reguleerimine; Tiskre oja jalakäijate silla ehitustööd; Harju tn haljasala terrassi remonttööd; sildade ja viaduktide deformatsiooni vuukide ja veeäravoolu süsteemide puhastamine; kogumis- ja restkaevude puhastamine ja survepesu.

Raepress
14. aprill 2016

Heakorrakuu tunnuslause on „Lööme linna läikima“

Sellel aastal korraldatakse Tallinnas 25. korda heakorrakuud, mis algab 15 aprillil ning kestab 15. maini. 15. aprillil algusega kell 11 toimuvad Tallinna Keskkonnaameti talgud Hiiu-Rahu kalmistul, kus korrastatakse kalmistu territoorium. 18. aprillil algusega kell 13 toimub Tallinna Kommunaalameti korraldatud iga-aastane tänavapesuaktsioon Rannamäe teel.

Heakorrakuu avatalgud toimuvad 23. aprillil algusega kell 11.00 Stroomi rannas. Sellel aastal toimuvad talgud koostöös Helsingi, Turu ja Peterburi linnaga, kes korraldavad koristustalgud samal päeval. Nelja linna vahel luuakse Skype vahendusel videosild, mille kaudu linnade esindajad jagavad tervitusi ja kuulutavad talgud avatuks. Avatalgutel korrastatakse Stroomi ranna äärsed alad, talgulistele pakutakse kehakinnitust, Põhja-Tallinna Valitsus tänab loosiga osavõtjaid ning võimalik on nautida meeleolukat muusikat ansambel Justament esitluses. Avatalgutel on huvilistel võimalus näha ja ka ise kaasa lüüa prügist kunsti tegemisel, mis pildistatakse üles ning saadetakse rändnäitusele.

Kuu jooksul toimub kõikides linnaosades erinevaid heakorraüritusi, mida korraldavad linnaosavalitsused koostöös mittetulundusühingute, korteriühistute jt-ga. 23.04 toimuvad ohtlike jäätmete kogumisringid Põhja-Tallinna ja Mustamäe linnaosas; 24.04 Lasnamäe ja Pirita linnaosas; 30.04 Kristiine ja Haabersti linnaosas; 01.05 Kesklinna ja Nõmme linnaosas. Heakorrakuu lõpuüritus toimub 14. mail Tornide väljakul koos Kesklinna kevadlaadaga.

Heakorrakuul anti välja „Heakorra ABC”, mis koondab infot linna mängu- ja koerteväljakute ning kalmistute kasutamise reeglite kohta; mitmesugust kinnistuomanikule vajalikku infot; samuti ülevaate jäätmete sortimise, neist vabanemise ning linnas elavate ja linna sattuvate lindude-loomade kohta; teavet, kuhu pöörduda linna heakorda puudutavates küsimustes. Heakorra ABC-d on kõigile tasuta kättesaadavad linnaosavalitsustes, Tallinna Keskkonnaametis ning Tallinna Linnavalitsuse infosaalis.

Heakorrakuu kampaaniat koordineerib Tallinna Keskkonnaamet. Tallinnas hakati ametlikult korraldama kevadisi heakorrakuid 1991. aastal. Heakorrakuu tunnuslause on „Lööme linna läikima“.

Täpsemat teavet heakorrakuu tegevuste kohta leiab veebiaadressilt /heakorrakuu ja vene keeles: /rus/mesjachnik-blagoustrojstva 

Raepress
12. aprill 2016

Keskkonnaamet uuendas infobrošüüri ”Heakorra ABC 

Tallinna Keskkonnaamet uuendas infobrošüüri ”Heakorra ABC”, mis ilmub iga-aastase traditsioonilise heakorrakuu kampaania raames ja  kuhu  on koondatud linna heakorda puudutav teave.

25. Tallinna heakorrakuu puhul uuendati põhjalikult iga-aastane Tallinna Keskkonnaameti infobrošüür ”Heakorra ABC”.  2016.aasta väljaanne, kuhu on koondatud linna heakorda puudutav info, sai uue kuue ja täiendatud ning uuendatud sisu. Traditsiooniliselt sisaldab buklett teavet linnas kehtivatest heakorra nõuetest ja õigusaktidest, sealhulgas linna mängu- ja koerte väljakute ning kalmistute kasutamise reeglite kohta. Antakse juhiseid jäätmete sorteerimise, neist vabanemise jms kohta. Oluline osa kuulub linna poolt osutavatele teenustele heakorra valdkonnast. Lugeja leiab kaante vahel linnaametnike kontakte, kuhu linna heakorda puudutavates küsimustes pöörduda saab.
Heakorra ABC mahuga 40 lk on trükitud Tallinna Linnakantselei tellimisel 100% taaskasutatud paberile. Tiraaž on 2360, sh eesti keeles 1230, vene keeles 780 ja inglise keeles 350. Brošüür on saadaval kõikides linnaosavalitsuse infosaalides, linnavalitsuse infosaalis aadressil Vabaduse plats 7 ja Tallinna heakorrakuu veebilehel kolmes keeles:

eesti keeles  /est/heakorrakuu/Heakorra-ABC-2

vene keeles /rus/heakorrakuu/Azbuka-blagoustrojstva

inglise keeles /The-ABC-of-Public-Facilities-and-Maintenance

 

Raepress
12. aprill 2016

Heakorrakuu avatalgud toimuvad koostöös Helsingi, Turu ja Peterburiga

Tallinna 25. heakorrakuu avatalgud toimuvad 23. aprillil algusega kell 11.00 Stroomi rannas. Sellel aastal toimuvad talgud koostöös Helsingi, Turu ja Peterburi linnaga, kes korraldavad koristustalgud samal päeval.

Nelja linna vahel luuakse Skype vahendusel videosild, mille kaudu linnade esindajad jagavad tervitusi ja kuulutavad talgud avatuks. Avatalgutel korrastatakse Stroomi ranna äärsed alad, talgulistele pakutakse kehakinnitust, Põhja-Tallinna Valitsus tänab loosiga osavõtjaid ning võimalik on nautida meeleolukat muusikat ansambel Justament esitluses. Avatalgutel on huvilistel võimalus näha ja ka ise kaasa lüüa prügist kunsti tegemisel, mis pildistatakse üles ning saadetakse rändnäitusele.

Sellel aastal korraldatakse Tallinnas 25. korda heakorrakuud, mis algab 15 aprillil ning kestab 15. maini. 15. aprillil algusega kell 11 toimuvad Tallinna Keskkonnaameti talgud Hiiu-Rahu kalmistul, kus korrastatakse kalmistu territoorium. 18. aprillil algusega kell 13 toimub Tallinna Kommunaalameti korraldatud iga-aastane tänavapesuaktsioon Rannamäe teel.

Raepress
8. aprill 2016

Vabaduseväljakul toimub elava muusikaga tantsuetendus „Suurpuhastus“

9. ja 16. aprillil toimub Tallinnas Vabaduse väljakul kokku kaheksa elava muusikaga tantsuetendust „Suurpuhastus“, kus muusikainstrumentidena kasutatakse luudasid ja harju. Etendusega tähistatakse ka Tallinna Keskkonnaameti korraldatava Tallinna heakorrakuu algust, mis sellel aastal tähistab oma 25. juubelit.

Festivali Eesti muusika päevad (EMP) ja gümnaasiuminoorte korraldatud sõsarfestivali mini-EMP linnaruumiprojekti muusika autor on tänase nüüdismuusika maastiku üks aktiivsemaid ja isikupärasemaid heliloojaid Tatjana Kozlova-Johannes. Koreograafid on Tiina Mölder, Riina Ausma, Kärt Tõnisson ja Helen Reitsnik ZUGA Ühendatud Tantsijate grupist. „Suurpuhastuse“ toovad publikuni üle 50 noore tantsija Eesti Tantsuagentuuri Tantsukoolist ja teistest tantsustuudiotest. Samuti osalevad tantsijate ridades Eesti noored heliloojad.

Rohkem infot Eesti muusika päevadest: www.eestimuusikapaevad.ee ja Tallinna heakorrakuust /heakorrakuu.

Raepress
7. aprill 2016

Linn saab puhtamaks - tänavatelt korjatakse sadu tonne talvesaasta

Tallinna Kommunaalameti lepingupartnerid tänavapuhastusfirmad korjasid möödunud ööpäeval  tänavatelt kokku 142 tonni pühkmeid ja 11 tonni olmejäätmeid.

20. veebruarist tänaseni on Tallinna tänavatelt  talvise  libedusetõrje graanuleid kokku pühitud ja ära veetud üle 2158 tonni ning olmejäätmeid 137 tonni. Möödunud ööpäeval oli Tallinna tänavatel kokku 35 käsitsitöö brigaadi 70-ne inimesega. Selleks, et  rentslitest paakunud talvesaasta koristada peab lisaks vaakumimuritele ka tänavate kastmismasinaid kasutama. Vaatamata sellele, et eile kohati  vihma sadas, oli tänavatel väljas seitse tänavapesurit. 

„Nõrk kevadine vihmasadu tänavaid talvesoolast puhtaks ei tee ja korraliku tulemuse saab alles peale tänavate korralikku pesemist, mis on plaanis 18. aprillil, kevadise heakorrakuu sissejuhatuseks,“ ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf ja lisas, et nagu näitab varasemate aastate kogemus, tuleb talvesaasta lõplikuks eemaldamiseks ja paakunud mustuse kokkukogumiseks igal tänaval, sõltuvalt reostatuse astmest, teostada 3-5 hooldusprotseduuri.

Raepress
7. aprill 2016

Heakorrakuul korraldatakse taas ohtlike jäätmete kogumisreide

Tallinna traditsioonilisel kevadisel heakorrakuul korraldatakse taas ohtlike jäätmete kogumisreide, mille käigus saab ära anda pliiakud, patareid ja väikeakud, ravimid, vanad värvid, lakid, lahustid ja liimid; õli, määrdeained ja kütusefiltrid, aiandusmürgid, väetiste jäägid, foto- ja muud olmekemikaalid; elavhõbedat sisaldavad jäätmed, sh elavhõbedalambid ning vana kodutehnika (elektri- ja elektroonikajäätmed)

KOGUMISRINGIDE AJAGRAAFIKUD JA AUTODE PEATUMISKOHAD

Laupäev 23. aprill 2016

Põhja-Tallinn

10.00-10.15 Küti ja Vana-Kalamaja nurgal

10.25-10.40 Vana-Kalamaja 9 ees parklas

10.50-11.05 Salme 12 (Salme kultuurikeskuse parklas)

11.15-11.30 Tööstuse/Nõlva ristmik (parklas)

11.40-11.55 Neeme/Maleva nurgal

12.05-12.20 Kopli/Uus-Maleva ristmik (Kopli 100c elamu ees)

12.30-12.45 Kopli/Pelguranna nurgal parklas

12.55-13.10 Puhangu 10 esine (garaažid ja elamud)

13.20-13.35 Ehte 5 elamu vastas (Ehte 12 garaažiühistu juures)

13.45-14.00 Kolde/Ristiku ristmikul

14.10-14.25 Sõle 18 kõrval

Mustamäe

10.00-10.20 Akadeemia Konsum  (Akadeemia tee 35)

10.30-10.50 Kadaka Selveri parkla (kadaka tee 56b)

11.00-11.20 Tammsaare tee 133 ees (Maxima pood)

11.30-11.50 Sääse Maxima ees parklas (Kiili 16)

12.00-12.20 Sõpruse pst 171 ees asuv parkimistasku

12.30-12.50 Vilde 66/68 Lehola ühistranspordipeatuse tagune parkimisala

13.00-13.20 Ehitajate tee 27 (Mustamäe polikliiniku parkla)

13.30-14.00 Sütiste Maxima ees (Sütiste tee 28)

 

Pühapäev 24. aprill 2016

Lasnamäe

10.00-10.15 Katleri 5 esisel platsil

10.35-10.55 Läänemere tee 66 ja 72 vahelisel platsil

11.15-11.35 Ümera 54 ees

11.50-12.05 Kärberi 4 ees

12.25-12.40 Virbi 20 juures

13.00-13.20 Punane 63 ja 65 esisel asfaldiplatsil

13.40-14.00 Pallasti 30a parkla (Asunduse bussipeatuse juures)

 

Pirita

10.00-10.15 Viirpuu tee/Viimsi tee ristmikul

10.25-10.45 Kesk tee/Haaviku (Merivälja poe ees)

10.55-11.15 Võsu tee 26 parkla (Padriku elamurajoon)

11.25-11.45 Aianduse tee 64 (Aianduse/Mugula tee ristmikul)

12.05-12.25 Randvere tee 115 (Ecoland hotelli ees)

12.35-12.55 Kelluka tee 21/23 (Kelluka poe ees)

13.10-13.30 Vabaõhukooli 16 vastas parklas

13.40-14.00 Urva 5 (endise Maarjamäe poe ees)

 

Laupäev 30. aprill 2016

Kristiine

10.00-10.20 Energia 6b

10.30-10.50 Tuisu/Alajaama nurgal

11.00-11.20 Seebi 30 kõrval

11.30-11.50 Tondi/Linnu tee ristmikul (Tondi 44 ees)

12.00-12.30 Sõpruse RIMI parklas (Sõpruse pst 174/176)

12.40-13.00 Luige 3 (Tedre põik ja Luige tn nurga tühermaa)

13.10-13.30 Mustamäe tee 39 parkla

13.40-14.00 Koskla 3 ja 5 vahel

 

Haabersti

10.00-10.20 Astangu 48 kõrval kõnnumaa servas asuval platsil

10.30-10.50 Grossi kaupluse ees (Järveotsa 35b)

11.00-11.20 Järveotsa Säästumarketi ees parklas (Õismäe tee 107a)

11.30-11.50 Nurmenuku Rimi ees parklas (Ehitajate tee 107)

12.00-12.20 Piibelehe ja Kõrgepinge ristmik (Veskimetsa elamurajoon)

12.30-12.50 Rannamõisa Selveri parklas (Rannamõisa tee 6)

13.00-13.30 Kakumäe tee/Vabaõhumuuseumi tee nurgal

13.40-14.00 Kakumäe tee/Soolahe tee ristmikul (Kakumäe tee 1)

14.10-14.25 Tiskres Vahepere/taludevahe ristmikul

Pühapäev 1. mai 2016

Kesklinn

10.00-10.20 Tallinn-Väike ees

10.30-10.50 Tehnika tn Pärnu mnt viadukti all parklas

11.00-11.20 Uue-Maailma 4 ees

11.30-11.50 Vaikne/Magasini ristmikul

12.00-12.20 Juhkentali 12 ees (Kalevi spordihalli parkla)

12.30-12.50 Lastekodu/Odra (Lastekodu 31a vastas)

13.00-13.20 Torupilli Selveri vastas (Vesivärava 37)

13.40-14.00 Väike Rannavärava/Uus (Miinimuuseumi ees parklas)

14.10-14.30 Wismari/Toompuiestee (Parkla)

Nõmme

10.00-10.20 Paplite pst 2a kõrval (Laagri jaam)

10.30-10.50 Tihniku ja Tähetorni tn nurgal parklas

11.10-11.30 Trummi 16b (endise Trummi poe ees)

11.40-11.55 Jaama 2 (Nõmme keskuse Comarketi parkla)

12.05-12.35 Hiiu staadioni parkla (Harku 62)

12.45-13.00 Pärnu mnt 327 Krooning tanklas

13.10-13.25 Ilmarise 4 (Ilmarise poe ees)

13.50-14.10 Männiku tee 98 (Pihlaka Säästumarketi parklas)

14.20-14.35 Männiku tee 6 (Silikaadi Säästumarketi parklas)

14.50-15.10 Saeveski/Pedaja ristmik

Raepress
7. aprill 2016

Heakorrakuu algab 15. aprillil

Tänavune traditsiooniline heakorrakuu toimub 15. aprillist 15. maini. Sellel aastal korraldatakse kevadist heakorrakuud Tallinnas juba 25. korda ning selle eesmärgiks on lüüa linn läikima ning korrastada oma koduümbrus.

 

Sellel aastal toimub koostöös Eesti Muusika Päevadega heakorrakuu eelsoojendus, kus 9. ja 16. aprillil on Vabaduse väljakul elava muusikaga tantsuetendused nimega “Suurpuhastus”, kus muusikainstrumentidena kasutatakse luudasid ja harju. 15. aprillil algusega kell 11 toimuvad Tallinna Keskkonnaameti talgud Hiiu-Rahu kalmistul, kus korrastatakse kalmistu territoorium. 18. aprillil algusega kell 13 toimub Tallinna Kommunaalameti korraldatud iga-aastane tänavapesuaktsioon Rannamäe teel.

Heakorrakuu avatalgud toimuvad 23. aprillil algusega kell 11.00 Stroomi rannas. Sellel aastal toimuvad talgud koostöös Helsingi, Turu ja Peterburi linnaga, kes korraldavad koristustalgud samal päeval. Nelja linna vahel luuakse Skype vahendusel videosild, mille kaudu linnade esindajad jagavad tervitusi ja kuulutavad talgud avatuks. Avatalgutel korrastatakse Stroomi ranna äärsed alad, talgulistele pakutakse kehakinnitust, Põhja-Tallinna Valitsus tänab loosiga osavõtjaid ning võimalik on nautida meeleolukat muusikat ansambel Justament esitluses. Avatalgutel on huvilistel võimalus näha ja ka ise kaasa lüüa prügist kunsti tegemisel, mis pildistatakse üles ning saadetakse rändnäitusele.

Kuu jooksul toimub kõikides linnaosades erinevaid heakorraüritusi, mida korraldavad linnaosavalitsused koostöös mittetulundusühingute, korteriühistute jt-ga. 23.04 toimuvad ohtlike jäätmete kogumisringid Põhja-Tallinna ja Mustamäe linnaosas; 24.04 Lasnamäe ja Pirita linnaosas; 30.04 Kristiine ja Haabersti linnaosas; 01.05 Kesklinna ja Nõmme linnaosas. Heakorrakuu lõpuüritus toimub 14. mail Tornide väljakul koos Kesklinna kevadlaadaga.

Heakorrakuul antakse välja „Heakorra ABC”, mis koondab infot linna mängu- ja koerteväljakute ning kalmistute kasutamise reeglite kohta; mitmesugust kinnistuomanikule vajalikku infot; samuti ülevaate jäätmete sortimise, neist vabanemise ning linnas elavate ja linna sattuvate lindude-loomade kohta; teavet, kuhu pöörduda linna heakorda puudutavates küsimustes. Heakorra ABC-d on kõigile tasuta kättesaadavad linnaosavalitsustes, Tallinna Keskkonnaametis ning Tallinna Linnavalitsuse infosaalis.

Heakorrakuu kampaaniat koordineerib Tallinna Keskkonnaamet. Tallinnas hakati ametlikult korraldama kevadisi heakorrakuid 1991. aastal. Heakorrakuu tunnuslause on „Lööme linna läikima“.

Täpsemat teavet heakorrakuu tegevuste kohta leiab veebiaadressilt /heakorrakuu ja vene keeles: /rus/mesjachnik-blagoustrojstva

 

Lisateave: projektijuht Kerda Kaur Tallinna Keskkonnaamet tel 616 4077, kerda.kaur@tallinnlv.ee

Viimati muudetud 20.04.2016