Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Rahvusvahelisel Maa päeval algav e-seminaride seeria „Roheline maailmalinn“

22.04, 29.04 ja 06.05 (kl 15.00-18.00) rahvusvahelisel Maa päeval algav e-seminaride seeria „Roheline maailmalinn“

Roheline maailmalinn plakat

Kõiki e-seminare saab järgi vaadata nendel linkidel:

https://bit.ly/E-seminar1

https://bit.ly/E-seminar2

https://bit.ly/E-seminar3

Maa päeva tähistatakse kogu maailmas mitmete erinevate ürituste ja ettevõtmistega, et senisest paremini teadvustada praeguseid keskkonnaprobleeme.

E-seminaride seeria eesmärgiks on juhtida tähelepanu keskkonnaprobleemidele ja inimese rollile nii nende probleemide tekkimisel kui ka leevendamisel, tõsta nende keskkonnateadlikkust ning propageerida ringmajandust, sealhulgas korduvkasutust. Seminaride seeria toimub kolmel järjestikusel neljapäeval Zoom’i keskkonnas, à ~3 tundi. Kõik huvilised on oodatud osalema.

 

I seminar: Vastutus tuleviku ees – 22.04 

Käsitletakse inimese ja looduse suhteid ning inimtegevuse mõju keskkonnale. Sealhulas arutatakse ka kliimamuutuste mõju maailmale ja Eestile, mereprügiga seonduvat, ilmastikumuutusi ning juhitakse tähelepanu inimkonna vastutusele tuleviku ees. Peaesinejaks on Toomas Trapido. Vaata I seminari kava.

Vaata esimest seminari siit

II seminar: Rohelisem Tallinn – 29.04

Arutletakse, mida tähendab roheline maailmalinn Tallinn 2035 arengustrateegia vaates. Tutvustatakse Tallinna rohepööret ning Tallinna pikaajalist kliimakava. Toimub mõttevahetus linna plaanide elluviimise võimaluste ning kitsaskohtade üle.  Peaesinejaks on Helen Sooväli-Sepping. Vaata II seminari kava.

 Vaata II seminari siit

III seminar: Minu keskkonnateadlik elu Tallinnas – 06.05 kl 15-18.00

Tutvustatakse praktilisi võimalusi, kuidas iga inimene saab oma igapäevastes tegemistes olla keskkonnateadlikum. Erinevad ringmajandusega tegelevad ettevõtted ja organisatsioonid jagavad teavet enda poolt  linnaelanikele pakutavate võimaluste kohta. Antakse näpunäiteid, kust erinevate ringmajanduse küsimuste korral nõu ja abi otsida. Peaesinejaks on Reet Aus.  III seminari kava

Vaata III seminari siit

Lisateave
Stella Shaumyan
Projektijuht
Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet
Stella.Shaumyan@tallinnlv.ee 

Viimati muudetud 11.05.2021