Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Tänavate kevadpesu avalöök

Tallinna heakorrakuule annab hoogu linnatänavate pesupäev

Tallinna 30. heakorrakuule annab hoogu linnatänavate pesupäev, mis on avalöögiks suuremahulisele kevadisele tänavapesule talvetolmust puhtaks saanud tänavatel. Esmaspäeval, 19. aprillil kell 12.00 stardib Rannamäe teel 17 koristusmasinat.

Tallinna tänavate puhastamisega talvisest puistematerjalist alustati juba märtsis, kohe kui ilmaolud võimaldasid. Praeguseks on enamikul peatänavatel esmane kevadkoristus tehtud ja saame alustada tänavate pesuga üle linna. Puhastustöödel on iga päev keskmiselt 36 tänavapuhastusmasinat ning 26 käsitööbrigaadi kokku 51 heakorratöötajaga. Ülelinnalise linnapesupäevaga soovitakse esile tõsta ja tunnustada inimesi, kes näevad igapäevaselt vaeva puhtama linnakeskkonna tagamiseks.

Tänavapesu autode marsruut saab alguse Rannamäe teelt ning liigub edasi Mere puiesteele, Narva maanteele, Pronksi ja Liivalaia tänavatele. Masinad läbivad veel mitmeid tänavaid Kesklinnas, Põhja-Tallinnas, Mustamäel ja teistes linnaosades.

Linnapesupäeval osalevad Tallinna Keskkonna-ja Kommunaalameti lepingulised hoolduspartnerid AS Eesti Keskkonnateenused, Tänavapuhastuse AS ja Tallinna Kommunaalteenused OÜ, samuti asutuse Kadrioru Park puhastusüksus. Ühtekokku saadetakse linnapesupäeval teele 17 masinat, sh 14 pesurit ja kolm imurit.

Esmane kevadpuhastus on tehtud hinnanguliselt 80% peatänavatel, kõnni- ja jalgrattateedelt on koristatud graniitsõelmed. Pühkmeid on kokku kogutud üle 2485 tonni, tänavate pesuks ja imurite eelniisutuseks on kulunud üle 3930 kuupmeetri vett. Kevadpuhastus hõlmab talviste puistematerjalide ja muu prahi koristust ja äravedu sõidu-, kõnni- ja jalgrattateedelt, parklatest, ühissõidukite peatustest ja mujalt ning survepesu teedel, peatuste ootealadel jm. Järgmiseks keskendutakse käsitsi tehtavatele koristustöödele neis kohtades, kus puhastustehnikaga ligi ei pääse, näiteks valgusfooride ümbrused ja ülekäigurajad.

Linnaosade kõrvaltänavatel on kevadkoristus tehtud 60% sõiduteedel ja 82% kõnni- ja pargiteedel, linnaosade lepingupartnerid sõidu-ja kõnniteedelt kokku kogunud 700 tonni pühkmeid. Alustatud on ka haljasalade korrastamist. Kinnistuomanike ülesandeks on graniitsõelmete koristamine kinnistuga külgnevatel kõnniteedel, mis ühtlasi väheneb tolmu kandumist linnakeskkonda.

Kevadpuhastus peab olema lõpetatud hiljemalt 30. aprilliks. Alates maikuust jätkatakse regulaarset tänavate pesu ja puhastamist vastavalt sõlmitud lepingutele suviste hooldusnõuete alusel.

Tänavapesumasinate marsruut 19. aprillil on järgmine: Rannamäe tee, Mere pst, Narva mnt, Pronksi tn, Liivalaia tn, Pärnu mnt, Viru ringi, Estonia pst, Gonsiori tn, Laikmaa tn, Kaubamaja tn, Rävala pst, Otsa tn, Toompuiestee, Kaarli pst, Luise tn, Endla tn, Paldiski mnt, Sõle tn, Kalaranna tn, Põhja pst, Tööstuse tn, Kopli tn, Soo tn, Sõpruse pst, Mustamäe tee, Õismäe tee, Nõmme tee, Tulika tn, Ehitajate tee, Tammsaare tee, Vilde tee, Reidi tee, Pirita tee, Smuuli tee, Peterburi tee, Vabaduse pst.

Viimati muudetud 19.04.2021