Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Toidujäätmete vähendamise propageerimise infokampaania

Kampaania põhisõnum on „Hoiame head toitu“

Tallinna heakorrakuu üks põhiteemadest on ringmajandus, ja sama fookus on ka toidujäätmete vähendamise kampaanial. See tähendab seda, et toit on ringluses ja me ei viska seda lihtsalt ära. Soovime teadvustada, et iga väike panus annab osa suuremasse eesmärki – iga väike samm loeb. Väärtustame toitu – näiteks: ananass kasvab kolm aastat – kui palju me tegelikult aega ja ressurssi raiskame, kui laseme ananassi mädanema minna. Kampaania viib Tallinn ellu koos Rohetiigri ja teiste toiduinitsiatiivi partneritega perioodil 03.05-15.05.2021.

Initsiatiiviga on liitunud ettevõtjad (ja mitte ainult toidutootjad), avalik sektor kui ka mittetulundussektor. Initsiatiiviga soovitakse hõlmata kogu toidutsüklit – toidu kasvatamine, tootmine, transportimine, müümine, ostmine, jäätmeteks muutumine ja toidu võimalik annetamine. Toidukampaania fookus haakub Tallinna heakorrakuu ringmajanduse teemaga.

Tallinn panustab keskkonnasõbralike sõnumite levitamisega – kuidas väärtustada toitu, mida teha ülejääkidega, kuidas osta keskkonnasõbralikumalt jne. Asjad on tegelikult ju lihtsad – osta õige kogus toitu – kasuta võimalikult hästi ära ülejäägid – anneta, mida ise ei tarbi jne. Jagame uusi retsepte ja teadmisi, mida teha jääkidest. Vaata lähemalt Tallinna Linnakeskkonna Facebooki lehel.

Kõik kampaania raames postitatud retseptid leiab siin

Kõik kampaania raames postitatud nipid leiab siin.

Viimati muudetud 17.05.2021