Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

1. klassi vastuvõttu pikendati

1. klassi vastuvõttu pikendati

Tallinn pikendas elukohajärgse kooli määramise taotluste vastuvõttu
 
Tallinna Haridusamet pikendas taotluste vastuvõtmist elukohajärgse kooli määramiseks sügisel Tallinna munitsipaalkooli esimesse klassi astuvatele lastele kuni 31. märtsini.

Avalduse lapsele elukohajärgse munitsipaalkooli määramiseks saavad esitada rahvastikuregistri andmetel Tallinnas elavad lapsevanemad. Seda saab mugavalt ja kiiresti teha veebilehel ekool.eu. Olemas on ka kolmes keeles videojuhis: eesti keeles, vene keeles ja inglise keeles.
 
Koolide määramisel arvestatakse põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ning Tallinna linnas kehtiva korra alusel eelkõige elukoha lähedust koolile ja õdede-vendade õppimist samas koolis, võimalusel ka vanemate soove.
 
Kui laps on rahvastikuregistri järgi Tallinna elanik, kuid ei asu õppima Tallinna munitsipaalkooli esimeses klassis (laps läheb erakooli, asub õppima mõnes teises linnas või maakonnas, läheb kooli välismaal või kui lapsevanem taotleb koolipikendust), tuleb lapsevanemal sellest haridusametit kindlasti teavitada. Vastava vormi leiab ameti kodulehelt, valides „Koolikoha määramisest loobumine“.
Algas taotluste vastuvõtt esimesse klassi astumiseks.

Alates tänasest, 1. märtsist saavad Tallinna lapsevanemad esitada taotlusi elukohajärgsete koolide määramiseks 2023. aasta septembris munitsipaalkooli esimesse klassi astuvatele lastele. Taotluse saab esitada eKoolis või vajadusel ka Tallinna Haridusametis.

Loe täpsemalt 👉 https://bit.ly/Vastuvõtt