Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Festivali esinejad

Päevajuhid:

Kaarel Rundu

Tallinna Saksa Gümnaasiumi direktor

Foto: Kadrioru Saksa Gümnaasium

Siret Paasmäe

Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi direktor

Foto: Jake Farra

Kaarel Rundu on öelnud, et direktorina on tema ideaaliks õnnelike õppijatega omanäoline, avatud ja paindlik kool, kus muutustesse ja uuendustesse suhtutakse toetavalt ja tõenduspõhiselt. Samuti on ta välja toonud, et iga koolis töötav õpetaja on nagu rahvuslik aare. 

Siret Paasmäe on osalenud Haridusjuhtide Praktikaprogrammis ning juhtinud kooli 15 aastat. Enne seda töötas ta Maardu Gümnaasiumis õpetajana. „Haridusmaailmas tegutsemine on alati olnud minu kutsumus. Koolisüsteemis tuleb aja ja arengutega kaasas käia, sinna hulka kuulub ka tulemuslik juhtimine," leiab Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi direktor.

Peaesinejad:

Õnne Uus

Tallinna Ülikooli kasvatusteaduste nooremteadur, Tallinna Lastehaigla kliiniline psühholoog ning pereterapeut


uus.jpg

Mihhail Zujev

Maa-teaduste doktor, Eesti Merekooli loodusainete õpetaja, Jüri Gümnaasiumi füüsikaõpetaja, Eidapere kooli füüsika-keemiaõpetaja

zu.jpg

“Usun, et omad kasutegurid on nii krihvlil kui tahvlil, küsimus on: millises mahus ja millisel eesmärgil üht või teist ning kuivõrd on need omavahel põimitud?

Festivalilt loodan leida teaduslikult tõestatud soovitusi ning abivõtteid õppetööga kaasuva vaimse ülekoormuse vältimiseks, et toetada uue teadmise "salvestamist" seda nii õppijal õpilase mõttes – kes on sageli üksi silmitsi suure koguse informatsiooniga, aga ka õppijal õpetaja mõttes – kes, eriti praegustes oludes, peab samuti pidevalt juurde õppima, kiirelt ümber kohanema ning oludele vastavalt adapteeruma.
Ehk siis üheskoos võiks leida vastuseid, kuidas saavutada tasakaal meid ümbritsevate muutuste keskel nii, et säiliks õppetöö kvaliteet ja selleks vajalik suutlikkus kõigil osapooltel.”

“Õpetan kogemuste tekitamise kaudu ja suhtun õpetamismetoodikasse kui äriprotsessi. Festivalilt ootan kahte head ideed, kolme kasulikku kontakti ja seitsekümmet minutit naudingut.”

Karin Künnapas

Jõhvi tehnoloogiakooli koolijuht

jõhvi.jpg

“Kood/Jõhvi on uutmoodi programmeerimiskool, kus ei ole õpetajaid ja klassitunde. Samas saadakse seal kahe aastaga juuniorarendajaks, kes on teinud ligi 4000 h praktilist tööd. Kooli rajasid 8 iduettevõtete asutajat, et vähendada Eesti tarkvaraarendajate puudujääki.
IduEDUst loodan leida põnevaid koostöökohti krihvli ja tahvliga õppimise vahel ning hästi töötavat kuldset keskteed! Kuna meie õpime pigem tahvliga, siis on ikka tahvel parem! Aga ilma krihvlita ka ei saa.” 

Viimati muudetud 18.10.2021