Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kompost on müügil Pärnamäe jäätmejaamas

Kompost on müügil Pärnamäe jäätmejaamas

Tallinna Jäätmekeskuse kompost on kvaliteetne, mida tõendab saadud tootesertifikaat. Praegu on Pärnamäe jäätmejaamas müügil sertifitseeritud partii nr 11, mis vastab A-kvaliteediklassi nõuetele.

Neil päevil saime kätte meie komposti tootmise kompleksile antud sertifikaadi. Nõnda on jäätmekeskuse Pärnamäe jäätmejaamas jälle kompost müügil kvaliteetselt toodetud kompost ja isegi hilinenud sügistööde jaoks kulub see ikka ära. Hind on soodne ehk siis 7.20 € kuupmeeteri eest. Natuke bürokraatlikumalt väljendudes – Tallinna Jäätmekeskuse komposti tootmise kompleks sai Sihtasutuse Taaskasutatavate Materjalide Sertifitseerimiskeskuse poolt toote sertifikaadi nr 14, mis kestab 23. oktoobrini 2026.

Tallinna Jäätmekeskus toodab aia- ja haljastujäätmetest ning kalmistujäätmetest kvaliteetset sertifitseeritud komposti. Kasutame loomuliku õhustusega aunkompostimise tehnoloogiat. Tööstuslik kompostimine hõlmab jäätmete eelkäitlust, kompostimist ja järelkäitlust. Mahukaim töö on materjali kokkuvedu – praegu veame Pärnamäe platsile aia- ja haljastusjäätmeid Paljassaare ning Pääsküla jäätmejaamast. Aia- ja haljastujäätmeid on palju, nad on enamasti suhteliselt puhtad, lihtsad kogumiseks ning hõlpsamad kompostimiseks. Kalmistutelt tulevad jäätmed sarnanevad haljastujäätmetega, ent sisaldavad rohkesti võõriseid – küünlaid, plast- ja klaasesemeid, tehismaterjalist pärgi, traati, kive jms. Pahatihti tuleb ette sedagi, et kalmistulised toovad kodunt kaasa olmeprügi ja see on tõesti taunitav.