Pirita linnaosas muutub jäätmevedaja alates 1. jaanuarist 2024
Pirita linnaosas muutub jäätmevedaja alates 1. jaanuarist 2024 kuni 30. septembrini 2028. Pirita klientide veolepingud Tallinna Jäätmekeskusega kehtivad sellega seoses kuni 31. detsembrini 2023. Konteinerite rendilepingud jätkuvad.
Alates 01. jaanuarist 2024 on Pirita jäätmeveo uus teenusepakkuja Eesti Keskkonnateenused AS, kes saadab kõigile jäätmevaldajatele uued lepingud hiljemalt 27.11.2023. Kui selleks kuupäevaks teieni uus jäätmeveoleping jõudnud ei ole, palume sõlmida uus leping iseteeninduskeskkonnas www.keskkonnateenused.ee/klienditugi/võta-meiega-ühendust/leping/ või Pirita Linnaosa Valitsuses, Kloostri tee 6 (04.12; 11.12; 18.12; 27.12.2023 , kell 14:00-17:00).Jäätmemahutite rendilepingud jätkuvad ja te ei pea selles osas midagi tegema. Rendime ka edaspidi jäätmemahuteid väga soodsa hinnaga ja te ei pea iga kord jäätmevedaja vahetudes uut konteinerit rentima. Kui soovite ikkagi rendilepingu lõpetada, tuleb saata selle kohta e-mail [email protected].
Alates 01. juunist 2023 tuleb biojäätmed mis tahes kasutusotstarbega kinnistul koguda eraldi mahutisse ja üle anda jäätmevedajale (Tallinna jäätmehoolduseeskiri § 9 lg 1). Üksikelamu, paarismaja, ridaelamuboksi ja kuni kahe korteriga kinnistul ei pea olema biojäätmete mahutit juhul, kui köögi- ja sööklajäätmed kompostitakse eeskirja § 19 kohaselt samal kinnistul ning asukohajärgselt linnaosa valitsuselt on saadud nõusolek köögi- ja sööklajäätmete tekkekohal kompostimiseks (Tallinna jäätmehoolduseeskiri § 9 lg 2). Nõusolekut saab taotleda iseteenindusest. Rohkem infot biojäätmete kohta leiab Tallinna linna kodulehel ja korduma kippuvate küsimuste alt.