Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna jäätmejaamades maksa kaardiga

Tallinna jäätmejaamades maksa kaardiga

Kõikides Tallinna jäätmejaamades saab teha kaardimakseid. Käibemaksu tõusu tõttu muutuvad hinnad ka Tallinna jäätmejaamades, kuid ainult käibemaksu jagu. Senistele ümmargustele hindadele lisanduvad sendid ja seetõttu pole sularahas maksmine enam väga mugav. Kõikides Tallinna jäätmejaamades on kaardiga maksmise võimalus, mis on kiirem ja turvalisem.

Jäätmejaamades võetakse osa liiki jäätmeid vastu tasuta – ohtlikud jäätmed, vanarehvid, elektroonika, aiajäätmed jm -, aga on ka neid jäätmeid, mille üleandmise eest tuleb tasuda. Nagu kaupluseski saab jäätmejaama klienti valida kas sularaha või kaardimakse vahel. Et sularahas maksmine oleks võimalikult lihtne, on hinnad olnud üsna ümmargused. Näiteks kui kuupmeetri betooni üleandmine on seni maksnud tallinlasele 20 eurot, siis käibemaks kergitab uuel aastal hinda 20,30 euroni. Sularahas on selle summa tasumine üsna tülikas, seepärast kutsuvad jäätmejaamad kõiki kliente maksma kaardiga.

Tallinna jäätmejaamad on populaarsed, eriti kampaaniate ajal ja nädalavahetustel. Väravate taha võivad tipptundidel tekkida järjekorrad. Kaardimakse on alati kiirem, mis võimaldab turvalist ja kindlat arveldust. Jäätmejaamades on kliendid seni tasunud ligukaudu 70% ulatuses teenuse eest kaardimaksetena, Pääsküla jäätmejaamas tasuvad 89% klientidest juba kaardiga, sedastab Tallinna jäätmekeskus.

Kaardimakse on turvalisem. Kaardiga makstes saab klient alati kviitungi, mis on abiks vaidluste korral. Mõnikord on jäätmejaamades püütud maksta valerahaga. Kui on kiire ja kliente palju, siis ei pruugi operaator valeraha õigel ajal avastada. Näiteks sügisel sularahatehingute kontrolli läbi viies tuvastati kaks 20-aurost valerahakupüüri. Nüüd järgneb sellele ekspertiis ja menetlus.

Kokkuvõtlikult – kaardimakse on kiirem ja turvalisem, eriti tipptundidel. Seetõttu palumegi jäätmejaamades maksta kaardiga. Oma uutesse ringmajanduskeskustesse kavandame iseteeninduskassad, mis hõlbustab teenindamist veelgi.