Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kohatasu Tallinna Järveotsa Lasteaias

Kohatasu Tallinna Järveotsa Lasteaias

Tallinna Haridusameti juhataja 27.12.2023 käskkirjaga nr HA-4/118 on kinnitatud  alates 1. jaanuarist 2024   koolieelsete munitsipaallasteasutuste vanemate poolt kaetava osa suurused alljärgnevalt:

1.2 vanemate poolt kaetava osa määr ujulaga lasteasutuses, kus on lapsele tagatud
ujumisõppe võimalus, ühe lapse kohta on 109,88 eurot kuus.

2. Kinnitada alates 1. jaanuarist 2024 Tallinna linna elanikele koolieelsete
munitsipaallasteasutuste vanemate poolt kaetava osa määra toetus alljärgnevalt:

2.2 vanemate poolt kaetava osa toetuse määr ujulaga lasteasutuses, kus on lapsele tagatud
ujumisõppe võimalus, ühe lapse kohta on 31,62 eurot kuus.

Tallinna Linnavolikogu määruse "Koolieelsete munitsipaallasteasutuste kulude vanemate poolt kaetava osa määr" kohaselt vabastatakse vanema osa maksmisest vanem:

- kui vanema(te) netosissetulek esimese pereliikme kohta kuus on väiksem kehtivast töötasu alammäärast* ja iga järgmise pereliikme kohta väiksem kui 80% kehtivast töötasu alammäärast ja kui nii vanema kui ka lapse elukoht on rahvastikuregistri andmetel Tallinna linnas samal aadressil;

* netosissetulek esimese pereliikme kohta on 724,99 eurot ja iga järgmise pereliikme kohta on 579,99 eurot:

2-liikmelise pere puhul maksimaalselt 1304,98 eurot;
3-liikmelise pere puhul maksimaalselt 1884,97 eurot;
4-liikmelise pere puhul maksimaalselt 2464,96 eurot;
5-liikmelise pere puhul maksimaalselt 3044,95 eurot.

teise või enama lasteasutuses käiva lapse eest juhul, kui Tallinna lasteasutuses käib pere kaks või enam last ning kui nii vanema kui ka kõnealuste laste elukoht on rahvastikuregistri andmetel Tallinna linnas samal aadressil;

koolivälise nõustamismeeskonna soovitusel sobitus- või erirühmas käiva või sinna kohta ootava lapse eest, kui nii vanema kui ka kõnealuse lapse elukoht on rahvastikuregistri andmetel Tallinna linn.

Avalduse vanema osa vabastuseks saab esitada digitaalselt aadressil info.haridus.ee/lasteaiakoht või paberil lasteaia direktorile (avalduse vormi leiad siit). 

Kui nakkushaiguste epideemilise leviku tõttu suletakse lasteasutus või lasteasutuse rühm, milles laps käib vanemad vabastatakse munitsipaallasteasutuste kulude vanema poolt kaetava osa maksmise kohustusest. Vabastust rakendatakse lasteasutuse või lasteasutuse rühma sulgemise perioodiks.

Viimati muudetud 02.01.2024