Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

E. Bornhöhe tee rekonstrueerimine

E. Bornhöhe tee rekonstrueerimine

Tallinnal on plaanis rekonstrueerida E. Bornhöhe tee tervikuna Metsavahi teest Randvere teeni, et muuta tänav turvalisemaks ja jalakäijatele mugavamaks.

E. Bornhöhe tee projekti avalik tutvustus toimus 1. veebruaril 2023 kell 17.30 Pirita Majandusgümnaasiumis (Metsavahi tee 19). Projekti tutvustavad ja küsimustele vastavad AS Infragate projektijuht ning Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti esindajad. 

Projekti lühikokkuvõte

Projektiga on ette nähtud rekonstrueerida Tallinnas Pirita linnaosas E. Bornhöhe tee kergliiklejatele sõbralikumaks ning eesmärgiks on rahustada liikluskiirust. 

Projektiga muudetakse olemasolev tee kitsamaks lisades liiklust rahustavaid kitsendusi (šikaane) ning rajatakse kõrgendatud ristmikud. Rajatav kergliiklustee algab Randvere teest ja on kuni Metsavahi teeni. Kergliiklustee kõrval paigutatakse pingid ja prügikastid. Kooli juures E. Bornhöhe ja Supluse tn  ristmik kujundatakse välja väikese platsina.

Projekteeritava tee pikkus kokku on 580 m. Sõidutee laius on 4,6 m. Tugipeenrad mõlemalt poolt teed on 0,25 kuni 0,5 m. Sõiduteest äärekiviga eraldatud jalgtee laius on 1,5 kuni 2,5 m. Kõik ristmikud on projekteeritud tõstetuna.  

Tee projekti käigus rekonstrueeritakse AS Tallinna Vesi torustikud ja osaliselt AS Utilitas Tallinn soojatorustikud ning vahetatakse välja tänavavalgustuse lambid. 

Pirita Bornhöhe kaart joon.png

Tutvuge asendiplaanidega: Asendiplaan; Asendiplaan + Liikluskorraldus;  Asendiplaan + Tehnovõrgud.

Viimati muudetud 19.07.2023