Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Järveotsa promenaadi projekti avalik tutvustus

Järveotsa promenaadi projekti avalik tutvustus

jarveotsa_pilt.jpg
Järveotsa promenaadi projekti avalik tutvustus toimus 4. juulil kell 17.30 Haabersti Vaba Aja Keskuses III korruse saalis (Ehitajate tee 109A/2).
Vaadake videot: 
 
Projekteerija  ettekannet vaadake siit.


Projekti lühikokkuvõte

Järveotsa promenaad asub Haabersti linnaosas kortermajade ja lasteasutuste vahelises kvartalisiseses linnaruumis. See koosneb kahest jalgteest, mille ristumise kohta on kavandatud turuplats. 
 

Projekteeritav ala koosneb kahest elemendist:

  • põhja-lõuna suunalisest kollase-musta triibulise mustriga jalgteest, mille põhjapoolses otsas asub turuplats ja koolistaadioni kõrval näituste ala.
  • ida-lääne suunalisest promenaadist, mille äärde jäävad teismeliste rahmeldusplats, eakate virgestusala ja sportlaste treeningala.  

Lahenduse põhimõtted:

Kollase kivikattega turuplatsil on teisaldatavad puidust turuletid. Kollase-musta triibuline näitusteala koosneb kahepoolsetest valgustatud näitusestendidest.

Promenaadi teed uuendatakse nii, et säilib teede vaheline mururiba. Lõunapoolne jalgtee kujundatakse ümber asfaltkattega jalgrattateeks. Promenaadile kavandatud jalgrattatee ja jalgtee on projekteeritud nii, et neid on võimalus edaspidi ühendada Paldiski mnt kergliiklusteega ning sealt edasi üle Paldiski mnt ka Harku järve randa ja promenaadile ning teiselt poolt ka Putukaväila.

Kooli juurest üle tee asuvale alale on kujundatud teismeliste rahmelduskoht, promenaadi idapoolse kurvi lähedusse eakate virgestusala ja puude alla sportlaste treeningplats. Rahmeldusala on kiige, karusselli, tasakaalupoomi ja keerlevate-kõikuvate kummist kuulidega plats, kus koos sõpradega end tühjaks rahmeldada.

Valgel ajal kasutavad promenaadi eakamad inimesed. Eakate treeningplats pakub kergema treeningu võimalusi, mis on mõeldud tasakaalu, koordinatsioonid ja üldkehaliste harjutuste tarbeks.

Promenaadi lõpus Järveotsa tee ja Akadeemia tee ristmikust põhja pool olevas haljastatud kolmnurka on kavandatud treeningpaik sportlastele. Puuderea alla asfaltkattele kavandatud treeningvahendid on nii jõu- kui ka kardiotreeninguks.

Promenaadi jalgtee uuele asfaltkattele on joonistatud asfaldimängud. Kooli juurde maha joonistatud korrutustabelil saavad lapsed hüpates omavahel mõõtu võtta ja lasteaiast vanemaga koju minev laps saab näiteks bussile astudes tähti õppida.

Säilitatakse olemasolev väga heas seisukorras haljastus. Haljastust on täiendatud ilukirsside ja põõsaste täiendistutustega. Olemasolevad ja taastatavad murupinnad on jagatud regulaarselt niidetavateks murualadeks ja looduslikuks niiduks.

Projekteeritav ala on kavandatud Putukaväila www.putukavail.ee osaks, sest Järveotsa promenaad on roheline otseühendus Järveotsa tee (Putukaväila koridor) ja Harku järve promenaadi vahel. Sellest lähtuvalt on promenaadi äärde ette nähtud tolmeldajatele meelepäraste põõsaste lausistutused, mille valikul on kasutatud nn õite konveieri põhimõtet, et aprillist septembrini oleks katkematult õitsvaid meetaimi.

Kogu ala saab uue valgustuse. Turuplast ja näitusteala valgustid on kavandatud käiguala kohale trossidele, mis tuulega veidi liiguvad. Promenaadi valgustus asub kahe liiklussuuna keskel nii, et selle valgus ei paistaks ümbritsevate majade akendesse.
Asendiplaanid
Järveotsa promenaadi asendiplaan A
Järveotsa promenaadi asendiplaan B
Visuaalid

jarveotsa_pilt.jpg

Viimati muudetud 27.09.2023