Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kadaka pst viadukti rekonstrueerimine

Kadaka pst viadukti rekonstrueerimine

Kadaka_viadukt_3D visualiseering.jpg

Tallinna linnal on plaanis rekonstrueerida Kadaka puiestee viadukt. Projekti eesmärgiks on halvas seisus oleva Kadaka pst viadukti asendamine uue viaduktiga ning jalakäijatele, jalgratturitele ja sõidukitele ohutuma liikluskeskkonna loomine. Projekti üheks lähtekohaks on säilitada võimalikult palju Nõmmele iseloomulikku looduskeskkonda.

Olemasolev Kadaka pst viadukt valmis 1970. a. Oma planeeritud kasutusea on viadukt ammendanud, seepärast on otstarbekas vana viadukt lammutada ning rajada selle asemele uus kaasaegsetele normidele vastav viadukt. Uue lahenduse kõige olulistemaks eelisteks on suhteliselt hooldevaba ja kauakestev konstruktsioon ning avar ja valgusküllane visuaal. Koos uue viaduktiga on plaanis rajada Kalda ja Tähetorni tn vahelisele lõigule 5,5 m laiune kergliiklustee sõiduteest ida poole.
Tutvu dokumentidega: Asendiplaan 1  Asendiplaan 2
Selleks, et saada projektile elanike tagasisidet, toimus 12. aprillil 2022 a. Nõmme linnaosa valitsuse aulas Kadaka puiestee viadukti rekonstrueerimisprojekti avalik arutelu. 22. septembril 2022 arutati täiendatud projekti ja laekunud tagasisidet veelkord Microsoft Teams’i vahendusel. Arutelus osalesid projekteerija ning Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti esindajad. Kohtumisel said kohalikud elanikud ja kõik teised huvilised projekti osas veelkord kaasa rääkida. Toimunud arutelu (22.09.2022) on võimalik täies ulatuses järelkuulata ja – vaadata:

 
12. aprillil toimus Nõmme linnaosa valitsuse aulas Kadaka puiestee viadukti rekonstrueerimisprojekti avalik arutelu. Avalikul arutelul andsid selgitusi ning vastasid kodanike küsimustele Nõmme linnaosa vanem Lauri Paeveer, Tallinna abilinnapea Vladimir Svet ja projekteerija esindaja Indrek Kustavus. Toimunud arutelu (12.04.2022) on võimalik täies ulatuses järelkuulata ja – vaadata:

Viimati muudetud 29.09.2022