Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pika tänava rekonstrueerimine

Pika tänava rekonstrueerimine

ScreenShot Tool -20220920093850.png

Tallinna linn plaanib lähiaastatel Pika tänava rekonstrueerimist. Sellise objekti uuendamine eeldab mitte ainult head linnaruumilist lahendust, vaid ka taktitundelist suhtumist ajaloopärandisse ning samuti kohaliku kogukonna aktiivset kaasamist. Soovime, et rekonstrueerimisele eelnev protsess oleks võimalikult avalik ja arvestaks kohalike elanike soovide ning mõtetega. 

Rekonstrueerimise raames uuendatakse maa-aluseid kommunikatsioone, sh ka sademeveekanalisatsiooni, muudetakse mugavamaks ja turvalisemaks jalakäijate ruumi, uuendatakse munakivisillutist ning antakse uue ilme Rohelise turu platsile.

Kaalume Pika tänava autovaba tsooni laiendamist. Pakume välja, et tulevikus võiks autovaba tsoon olla kogu tänava ulatuses ehk see laieneks Pagari tänavalt Tolli tänavani. See aitaks märkimisväärselt tõsta jalakäijate ohutust ning sellisel juhul saaks tänavaruumi ilusamaks ja mõnusamaks kujundada. Arusaadavalt tagame jätkuvalt kaubandus- ja teenindusettevõtetele autodega juurdepääsu kella 06.00-st kuni 10.00-ni ning kohalikel elanikel on jätkuvalt võimalik enda kinnistutele sõita. 

Palume jagada oma seisukoht antud küsimuses. Oma seisukohta Pika tänava autovabaks muutmise osas saab jagada 7. oktoobrini 2022 kasutades tagasisidevormi või saates e-kirja aadressile [email protected]. Hiljem korraldame ka tänava rekonstrueerimise teemalise arutelu, kus saame detailsemalt arutada nii jalakäijate tsooni kui ka muude aspektidega seonduvaid teemasid.
 

Viimati muudetud 10.10.2022