Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn parandab projekti „Rohejälg“ raames kolme asumikeskuse linnaruumi

Tallinn parandab projekti „Rohejälg“ raames kolme asumikeskuse linnaruumi

Projekti „Rohejälg“ raames on valminud esimesed taktilisi urbanismi kasutavad lahendused, mis mõtestavad linnaruumi ümber Lasnamäel Mustakivi piirkonnas, Nõmmel Jaama tänaval ja Põhja-Tallinnas Sõle-Sitsi-Madala-Kari tänavate ristumiskohas. 

Avalikud esitlused, millele on kõik huvilised oodatud, toimuvad Lasnamäel 8. mail kl kell 17.30-19.00  Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis (K. Kärberi 9), Põhja-Tallinnas 9. mail kell 17.30-19.00 Põhja-Tallinna kogukonnamajas (Kari 13) ja Nõmmel 10. mail kell 17.30-19.00 Nõmme muuseumi saalis (Jaama 18).

Projekti eesmärk on taktikalise urbanismi ruumisekkumiste abil parandada ruumikvaliteeti, muuta alasid atraktiivsemaks ja turvalisemaks, pakkuda elanikele uusi tegevusvõimalusi, näiteks kultuuriprogrammiks, aga ka luua võimalused sotsialiseerumiseks. 

„Taktikalise urbanismiga saab katsetada, millised kiired ja suhteliselt soodsad lahendused linnaruumi hästi sobivad, sest lisaks ülelinnalistele, püsiva loomu ja pikaajalist arengut silmaspidavate haljastusprojektidele tegeleb „Rohejälg“ ruumilise kvaliteedi tõstmisega kohtades, kus seda on võimalik läbi viia ilma pikki planeerimisprotsesse läbi tegemata. Pakutud lahendused võtavad arvesse veebruaris kohalike aktivistidegaga toimunud aruteludelt saadud mõtteid ja soovitusi.Need kolm ideed saavad rohelise pealinna aastal ka reaalselt valmis.,“ lausus  

Ruumisekkumised on loodud koostöös Eesti Arhitektide Liiduga, mis korraldas noortele arhitektidele suunatud töötoa, kus töötati kogenud arhitektide ja maastikuarhitektide mentorluse abil algsed visioonid projektaladele, mida hiljem pärast kohalikega kohtumisi edasi arendati. 

Nõmme projekti autorid on Arvi Anderson, Mari Hunt, Kristian Taaksalu ja Alvin Kanarbik. Lasnamäe sekkumise „Elutoa tänav“ autorid on: Anna Riin Velner, Eneli Kleemann, Katariina Mustasaar, Lill Volmer, Marie Anette Veesaar, Mia Martina Peil ja Saskia Epp Lõhmus. Põhja-Tallinna idee autorid on  Kertu Johanna Jõeste, Siim Tanel Tõnisson, Ra Martin Puhkan, Julia Freudenberg, Ella Mari Roosi.

„Lisaks linnaruumilistele taktikalistele sekkumistele, mis aitavad kaasa Tallinna elukeskkonna paremaks muutumisele, teeb projekti eriliseks veel see, et see on suunatud noortele andekatele arhitektidele. Just nooremad põlvkonnad nõuavad häälekamalt kvaliteetsemat linnaruumi ning on rohepöörde eestvedajad,“ ütles Arhitektide Liidu president Andro Mänd. 

Ruumiliste lahendustega saab lähemalt tutvuda ja avaldada arvamust 17. maini siin: www.tallinn.ee/rohejalg 
rohejalg uhisfoto.jpg

Sekkumised on osa Tallinna Euroopa rohelise pealinna projektist „Rohejälg“, mille eesmärk on parandada rohealade kvaliteeti, tuua linna uut haljastust ja parandada ruumilist kvaliteeti tiheda kasutusega kohtades, toetades sealjuures linnasiseste rohevõrgustike kujunemist ning katsetada uudseid linnaruumilisi lahendusi nii ruumikorralduse muutumise kui prototüüpidega. 

Tallinn loodab linnaruumi kaasajastamiseks kasutada taktikalise urbanismi meetodeid ka edaspidi. Kuigi osad projekti käigus valmivad lahendused on ajutise iseloomuga, jääb valdav enamus neist siiski alles ka pärast Euroopa rohelise pealinna aasta lõppu.

Lisainfo: www.greentallinn.eu