Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Vana-Kalamaja tänava ehitustööd

Vana-Kalamaja tänava ehitustööd

resize (1).png

Augusti viimasel nädalal Tallinnas algasid kauaoodatud Vana-Kalamaja tänava rekonstrueerimistööd, mille raames praegune tänavaruum kujundatakse ümber kaasaegseks, turvaliseks ja kõigi liikumisviisidega arvestavaks.

Esmaspäevast, 3. oktoobrist alustatakse teekatte freesimistöödega Vana-Kalamaja tänaval Soo ja Tööstuse tänava vahelisel alal ning ehitustöödega Vana-Kalamaja tänava lõigul Kopli tänavast Kotzebue tänava platsini.

Seoses sellega suletakse alates 3. oktoobrist Vana-Kalamaja tn lõikudel Soo tn – Tööstuse tn ja Kopli tn – Kotzebue plats. Liiklusele on endiselt suletud ka Soo tn ja Vana-Kalamaja tn ristmik. Uuesti avatakse see liikluseks 17. oktoobril. Ehitustööde aegse liikluskorralduse kohaselt ei ole sõidukite parkimine ehitustööde piirkonnas lubatud. Kõigil liiklejatel palutakse ajutistest liiklusmärkidest ja parkimiskorrast kinni pidada. Kohalikele elanikele ja teenindavale transpordile tagatakse juurdepääs kinnistutele.
Liiklusskeemid:  Skeem1 (Kopli tn – Kotzebue plats); Skeem2 (Soo tn – Tööstuse tn).
Rohkem infot - opinfo.tallinn.ee/menetlus/84818?objekt_id=207212 (palun kopeerige link ja kleepige see oma brauseri aadressiribale).  
Vaadake jooniseid:
20220929_Vana-Kalamaja2.png

20220929_Vana-Kalamaja3.png


Põhja-Tallinnas alustati esmaspäevast, 29. augustist Vana-Kalamaja tänava rekonstrueerimisega lõigul Suur-Patarei kuni Köie tn ning järgmisest esmaspäevast, 5. septembrist suletakse sissesõit Nunne tänavale.

5. septembril alustatakse Toompuiestee ja Nunne tänava ristmiku esimese etapi töödega, mis kestavad kuni oktoobrikuu lõpuni. Ristmiku ehitustööde ajal on Nunne tänavale ligipääs Suurtüki tänavalt, Laia tn ja Suur-Kloostri tänava kaudu. Nunne tn sulgemise ajal tähistatakse Lai tn 29 hoone esisel alal ajutiste liiklusmärkidega parkimise keelutsoon, kuid kooliõpilasi transportivatele sõidukitele võimaldatakse peatuspaik. Toompuiesteel jääb läbipääs mõlemas suunas 1 sõidurajaga (1+1 rada). Balti jaama parklast saab liikuda Toompuiesteele Tehnika tn suunas.

Soo tänava ja Vana -Kalamaja ristmik suletakse liiklusele 12. septembril ja ristmik on suletud viis nädalat – uuesti avatakse see liikluseks 17. oktoobril. Soo tn ristmiku sulgemise ajal on buss nr 3 suunatud ümbersõidule Kalaranna tänavale.
Liiklusskeemid: Skeem1 (Suur-Patarei tn - Köie tn), Skeem2 (Reisijate tn), Skeem3 (Nunne tn, alatest 5.09).
Vana-Kalamaja rekonstrueerimisega valmib uus kvaliteetne linnaruum, kus on mugav ja turvaline kõigil – jalakäijal, ratturil, autojuhil. Ümberehitatud tänav ühendab Kalamaja ja Vanalinna ning jalakäijad viiakse praegu kasutusel olevast maa-alusest tunnelist maa peale. Ümberehitatud tänaval on antud jalakäijatele ja jalgratturitele autodega võrreldes rohkem ruumi ning tänavaruum saab uue ilme kaasaegse tänavamööbli, haljastuse ja väljakute näol. Projektala hõlmab ka uut Balti jaama platsi ning Gustav Adolfi Gümnaasiumi põhikooli hoone ees olevat platsi. 

Vana-Kalamaja tänavaruumi uuendatakse 2017. aastal arhitektuurivõistluse võitnud töö „Kasvulava“ põhjal, mille on loonud arhitektuuribüroo Kavakava OÜ arhitektid Siiri Vallner, Indrek Peil ja Kristel Niisuke. Töid teostab Tallinna Teede AS.

23. augustil kell 17.30 Gustav Adolfi Gümnaasiumi uues Kotzebue majas (Vana-Kalamaja 9) toimus avalik kohtumine, kus tutvustati detailsemalt rekonstrueerimisega seonduvat etappe ja muud töödega kaasnevat olulist infot.

Vaadake videot: 

 

Viimati muudetud 03.10.2022