Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Haabersti kaasava eelarve ideed

Haabersti kaasava eelarve ideed

Tallinna kaasava eelarve realiseerimiseks 2022. aastal on ette nähtud Haaberstis 120 521 eurot. Ekspertkomisjoni otsusega pääseb Haabersti linnaosas hääletusele 20 ideed.


Pumptrack Õismäele Haabersti1

Ettepanek rajada Õismäe piirkonda pumptrack, et avardada noorte vabaaja võimalusi. 
Idee esitaja: Rutt Kivipõld

Kood hääletusel:  Haabersti1


Rannatualetid ja välidušid Kakumäe randa - nägus, mugav ja keskkonnasõbralik lahendus Haabersti2

Ettepanek rajada Kakumäe randa kõigile tasuta kasutamiseks ilus paviljon, kus on vee ja äravooluga tualetid, välidušid, joogikraan, ema-lapse tuba, lukustatavad kapid jne. Enam ei pea kartma sinivetikaid ja baktereid ning rand saab taotleda Sinilippu. Elementaarsete hügieenitingimuste loomisega saab rannast ideaalne ajaveetmise koht igale vanusegrupile ning erinevate vajadustega inimestele. Säilitame senise looduskeskkonna ja naudime seda aastaringselt. Muudame avaliku ruumi kõigile mugavaks!
Idee esitaja: Kaja Pirnpuu

Kood hääletusel: Haabersti2


Vabaõhualadele mõeldud muusikainstrumendid Haabersti3

Muusikaaed lastele, noortele ning neile, kes on hingelt noored! Paigaldame Õismäe tiigi ümber muusikariistad, kus lapsed ja kõik teised huvilised saavad värsket õhku nautides luua helisid, et arendada oma muusikalisi ideid. Nii saab hoo sisse lapse muusikaline areng ja nad avastavad muusikategemise rõõmu ja mõjuvõimu. Ühtlasi viib vabas õhus muusikategemine inimesed kokku viisil, mida suudavad vaid vähesed tegevused. haabersti.myportfolio.com
Idee esitaja: Maksim Saber

Kood hääletusel: Haabersti3


Välijõusaal reguleeritavate treeningseadmetega Järveotsa tee 15a kinnistule Haabersti4

Muudetavate raskustega Omnigym välijõusaali rajamine Haabersti linnaossa annab elanikele võimaluse teostada sama kvaliteetset jõutreeningut vabas õhus aastaringselt, kui on seda võimalik teha sisejõusaalides. Omnigym seadmed sobivad kasutamiseks nii naistele, noortele, eakatele, kui ka kogenud sportlastele, sest raskuste muutmine on lihtne ja turvaline. Haabersti koolid saaksid välijõusaalis viia läbi kehalise kasvatuse tunde, samad võimalused on Keilas, Kostiveres, Lool, Järvakandis. Omnigym seadmete valikus on esindatut ka puuetega inimestele sobivad treeningseadmed.
Idee esitaja: Ott Kiivikas

Kood hääletusel: Haabersti4


Pumptrack ja interaktiivne mänguväljak Kakumäele Haabersti5

Läbi aastate on elanikud Lions klubi lastejooksu ajal küsinud: “Õismäe raba terviserada on tubli töö kuid millal te rulapargi teete?”. Lions klubid Tallinn Rocca al Mare MTÜ ja LC Kakumäe MTÜ on kogunud 20 000 €, mille oleme valmis lisama antud projekti teostuseks. Eemärgiks oleks luua interaktiivne mänguväljak lastele ja vanematele, kus lapsed veedaksid aega rohkem mängides õues, samal ajal aktiivselt liikudes arendades nii nelja olulist arengutegurit – tugevus, ruumitunnetus, rütmitunnetus ja tasakaal. Sealjuures oleks pumptrack tõukerattaga sõitjatele. Kakumäele ja Tiskresse ehitatakse järjest korterelamuid juurde aga lastele vabaaja veetmiskohti pole, ka tõukeratta park oleks kõne all.
Ühendatud idee: Rein Pütsepp; Helina Laikvee; Kristi Opikova; Helena Alvela

Kood hääletusel: Haabersti5


Merirahu kallasraja ja ujumiskoha korrastamine Haabersti6

Haabersti linnaosa on pikalt merega piirnev ja meil on harukordne võimalus lõõgastuda mere ääres korrastatud kaldapealsel jalutades, joostes, rattaga sõites või ujudes privaatsemalt kui suuremates randedes. Ujumis- ja jalutuskohtade arv peab pidevalt kasvama. Rada mere kaldal on looduslikuks ühendusteeks hiljuti valminud Õismäe raba terviseraja ja Kakumäe jahisadama vahel. Ujumiskoht on liivase põhjaga kuid nõuab korrastamist kivide ümberpaigutamisega. Soovime poriseks ja künklikuks muutunud rada pikkusega ca 1500 jm siluda sinna graniitkivi sõelmete (0-4 mm) puistamisega 1,5 m laiuselt, et parandada raja avalikku kasutust jooksjate, ratturite ja jalutajate jaoks.
Idee esitaja: Rein Pütsepp - Lions klubi Tallinn Rocca al Mare president

Kood hääletusel: Haabersti6


Ratta õpperada Järveotsa tee 15a kinnistule Haabersti7

Ratta õpperada koosneb erinevatest elementidest, mis imiteerivad liikluses ettetulevaid takistusi ning elementidest, mida on lõbus läbida. Eesmärk on luua ohutu keskkond, kus lapsed saavad läbi mängu arendada oma sõiduoskust. Tehes seda seejuures ohutus keskonnas. Rajal võib kohata elemente, mis imiteerivad trammiteed, juurikaid, auke, äärekive jne. Õpperadade idee taustaks on probleem, et tänased joonitud õpperajad ei ole lastele atraktiivsed ning nendel sõitmine ammendab end mõne ringiga.
Idee esitaja: Alo Lõoke

Kood hääletusel: Haabersti7


Putukahotell Haabersti8

Putukatest sõltub peaaegu 90% maailma õistaimede levik, nad on edukad aiakahjurite hävitajad ja toiduks paljudele liikidele ehk väga oluline osa meie ökosüsteemidest. Üheks putukate elurikkuse toetamise võtteks on aedadesse putukahotellide rajamine, kus liigid saavad talvituda, paljuneda ja varjuda. Etteepanek rajada käepärastest materjalidest putukahotell, et pakkuda looduse mitmekesisuse hoidjatele rohkem elu- ja varjepaiku. Iga hotelli juures võiks olla ka tutvustav infotahvel.
Idee esitaja: Helena Alvela

Kood hääletusel: Haabersti8


Slackline liinid Haabersti11

Mänguline ajaveetmisviis kogu perele! Hetkest kui proovid liinile astuda, tekib kas sõltuvus või käega löömise tunne. Slackline on alguses väga keeruline, aga kogu perega koos väljakutsele vastu astudes saate mänguliselt selgeks ka algul võimatuna tunduvad trikid. Slackline on puude või postide vahele pingule tõmmatud elastne liin, mille laius on 2,5 – 5 cm olenevalt tüübist ja otstarbest. See ei ole jäik, vaid liigub tänu venivusele jalge all üles-alla ja kõrvale, mis võimaldab harjutada tasakaalu hoidmist ja treenida süvalihaseid. Näiteid radadest: https://www.slackline.ee/tasakaalurajad 
Idee esitaja: Helena Alvela

Kood hääletusel: Haabersti11


Kogukonnaiad Haaberstisse Haabersti12

Kõik me tahame värsket toitu, miks mitte siis kasvatada seda ise! Ettepanek luua Haabersti piirkonda kogukonnale avatud aiad, et tutvustada elanikele taimekasvatust, õpetada lastele toidu ja elu ringkäiku, tõsta keskkonnateadlikkust, pakkuda värsket söögikraami ning avardada mahepõllunduse kättesaadavaust linnas.
Idee esitaja: Helena Alvela

Kood hääletusel: Haabersti12


Mänguväljak Kakumäele Haabersti18

Ehitame Kakumäele suure atraktiivse laste mänguväljaku!
Idee esitaja: Siiri Pirn

Kood hääletusel: Haabersti18


Jalgrataste "Pargi ja reisi" majake Haabersti19

Liigu rohkem rattaga, isegi kui kesklinna eelistad sõita bussiga. Ettepanek paigaldada Haabersti bussipeatuste lähedale umbes 20-le rattale parkimiseks katusega majake. Nii saaks Kakumäe, Tiskre, Tabasalu, Tiskreoja ja teised ümberkaudsed elanikud jätta ratta turvaliselt parkima jätkates teekonda näiteks bussiga.
Idee esitaja: Lilia Zujeva

Kood hääletusel: Haabersti19


Rocca Al Mare - Haabersti metsatee rajamine Haabersti24

Rocca al Mare kooli ja MyFitnessi ühendavat metsateed kasutavad paljud koolilapsed, koeraga jalutajad, tervisesportlased jt igapäevaselt. 60% aastast on see aga mudane, märg ja pime. Seetõttu tuleks rajale paigaldada valgustus, hooldada teekatet ning lisada RaM kooli ette ülekäigurada. Lisaks võiks Rocca Al Mare keskusest olla otsetee Vabaõhumuuseumi juurde (ca 0.8 km).
Idee esitaja: Karl Pillak

Kood hääletusel: Haabersti24


Päevavarjud Harku rannas Haabersti28

Ettepanek paigaldada Harku randa puidust päevavarjud, et lastega pered saaksid kuumal suvel päikse eest varjuda.
Idee esitaja: Indrek

Kood hääletusel: Haabersti28


Sild üle Tiskre oja Haabersti30

Ettepanek uuendada jalakäijatele mõeldud silda Tiskre oja ohutuks ületamiseks.
Idee esitaja: Grigorijs Beskins

Kood hääletusel: Haabersti30


Terviserada „Paljajalu“ Haabersti33

Paljajalu jalutama! Ettepanek luua terviserada paljajalu läbimiseks, sest kõndimine erineval pinnal parandab vereringet, und ning aju-, maksa-, mao-, kõhunäärme ja teiste organite tööd. Sellised jalutuskäigud parandavad tervist, immuunsüsteemi ja aitavad hoida keha toonuses. Näiteid maailmast: https://ru.euronews.com/2021/07/12/barefoot-walk-moscow 
Idee esitaja: Vadim Majeriovits

Kood hääletusel: Haabersti33


Laste mänguväljak koerte jalutamisala lähedale Õismäe rabas Haabersti36

Loome keskkonna, kus lapsed saaksid ohutult mängida. Väljak sobiks hästi koerte jalutamisala lähedale Õismäe rabas.
Idee esitaja: Natalja

Kood hääletusel: Haabersti36


Sisekvartalite ja laste mänguväljakute valgustus Haabersti40

Turvalised ja valgustatud hoovid lastele ja täiskasvanutele! Aasta pimedal ajal ei ole nt Õismäe 78 sisehoovis liikumine turvaline kuna valgustus puudub. Lapsed ei saa pimedas kasutada mänguväljakut, korvpalliväljakut ega treeningmasinaid.
Idee esitaja: Jelena Ljubotsko

Kood hääletusel: Haabersti40


Jalgrattaparklad elurajoonidesse Haabersti42

Igale jalgrattale katus pea kohale! Pilootprojektina rajataks Haabesrtisse mõned rattamajad elumajade piirkonda, mis lahendaks väikeste liftide ja rõdude probleemi paljudes kortermajades.
Idee esitaja: Pavel Meleško

Kood hääletusel: Haabersti42


Tallinna luulerada Haaberstis Haabersti43

Tallinna luulerada koosneb 30 luulefragmendist Eesti nüüdisluuletajatelt, mis teevad tiiru peale tervele hansalinnale! Need on elulised pisimomendid, mis sunnivad suurlinna lõpmatute voolude keskel korraks peatuma. Seda rada on kõige mugavam läbida jalgsi, ratta või ühistranspordiga!

Idee esitaja: Reijo Roos

Kood hääletusel: Haabersti 43


Teised linnaosad:  Kesklinn   Kristiine  Lasnamäe  Mustamäe  Nõmme  Pirita  Põhja-Tallinn

Tagasi avalehele

Viimati muudetud 13.12.2021